Horizon Zero Dawn na PC? PlayStation Now rozrośnie się o gry z PS4

Sony rozwija swoją usługę.

PlayStation Now pozwala obecnie pograć (streaming) w tytuły z PlayStation 3 na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Sony podkreśla, że obecnie w ramach usługi mamy dostęp do 483 gier z last-gena.

Japończycy informują jednak, że jeszcze w tym roku PlayStation Now zostanie rozszerzone o gry z PS4, zatem bardzo możliwe, że niedługo pojawią się tam ekskluzywne tytuły z obecnej generacji, jak choćby najnowsze Horizon Zero Dawn. Będzie to oznaczało, że bez kupowania konsoli ogramy niektóre gry z PlayStation 4 na ekranie komputera!

Sony informuje również, że gry z PS4 dołączą do tego samego abonamentu PS Now, zatem nie będzie potrzeby wykładania dodatkowej kasy.

Niestety PlayStation Now nie jest obecnie dostępne w Polsce i póki co Sony nie informuje, kiedy sytuacja ulegnie zmianie. Przypominamy też, że usługa działa na zasadzie streamingu, czyli gracz nie zostaje posiadaczem gry, a dostaje jedynie do niej dostęp. Ponadto jest ona zainstalowana na zewnętrznych serwerach/komputerach, a gracz tak naprawdę widzi tylko przesyłany z nich obraz – gra więc zdalnie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.