Horizon Zero Dawn ładniejsze po premierze? Porównanie E3 2016 PS4 vs sprzedażowa wersja na PS4 Pro 4K

Zapraszamy na konfrontację!

Światowa premiera Horizon Zero Dawn już dzisiaj, a do Europy tytuł dotrze za kilkanaście godzin i oficjalnie będzie dostępny w naszym kraju od 1 marca.

YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 przygotował z tej okazji naprawdę ciekawe porównanie grafiki. Po jednej stronie mamy Horizon Zero Dawn pokazane na targach E3 2016, odpalone na zwykłym PlayStation 4, po drugiej wersję sprzedażową tytułu, uruchomioną na PS4 Pro w rozdzielczości 4K.

Filmik jest ciekawy z tego względu, że pokazuje zmiany, które zaszły w produkcji. Niektóre sceny w ostatecznej wersji tytułu rozgrywają się nawet w innej porze roku. Cycu1 pisze wprost – to najładniejsza gra, jaką możemy zobaczyć na obecnej generacji konsol, być może nawet przewyższająca poziomem grafiki świetne Uncharted 4: Kres Złodzieja.

A jak Wy oceniacie oprawę oraz zmiany w Horizon Zero Dawn?

Horizon Zero Dawn – zwiastun premierowy oraz zawartość Day One Patch 1.01 oraz Patch 1.02

Premiera Horizon Zero Dawn została zaplanowana na końcówkę lutego jeśli chodzi o świat oraz na 1 marca, jeśli chodzi o nasz kraj. Już dzisiaj możemy natomiast obejrzeć ostateczny zwiastun produkcji, który chwali się wysokimi ocenami gry oraz pokazuje kilka dynamicznych ujęć.

Ponadto dowiedzieliśmy się co zmieni Day One Patch 1.01 oraz Patch 1.02 do Horizon Zero Dawn. Aktualizacje skupiają się na likwidacji błędów oraz wydajności gry, by w dniu premiery nic nie szwankowało.

Patch 1.01 do Horizon Zero Dawn – lista zmian

 • Dodano opcje do przełączania trybu graficznego oraz renderingu HDR;
 • Poprawki wielu błędów wpływających na postępy w grze;
 • Różne ulepszenia wydajności.

Patch 1.02 do Horizon Zero Dawn – lista zmian

 • Poprawki wielu błędów wpływających na postępy w grze;
 • Likwidacja błędów, przez które postać mogła utknąć w różnych miejscach;
 • Zaktualizowane ustawienia wizualne;
 • Ulepszenia wydajności.

Miejmy nadzieję, że pierwsze łatki rozprawią się z wszystkimi błędami i bez przeszkód zagłębimy się w świecie Horizon Zero Dawn!

Sprzedaż Horizon Zero Dawn może zbliżyć się do Uncharted 4

serwis GameSpot.com powołując się na dane SuperData przygląda się przewidywaniom związanym ze sprzedażą gry. Do końca tego roku do sklepów powinno trafić około 6 mln kopii gry, co byłoby wynikiem zbliżonym do Uncharted 4 oraz Metal Gear Solid V.

SuperData podaje, że dzięki pozytywnym recenzjom, sprzedaż powinna mocno wzrosnąć. Ponadto serwis analizuje, że produkcja pojawiła się w bardzo znaczącym dla Sony momencie – sprzedaż PS4 zaczęła nieco spadać, więc przyda się tego rodzaju tytuł, aby nieco ją dźwignąć (SuperData powołuje się na rynkowe dane z USA według NPD).

Natomiast jeśli chodzi o ogólną sprzedaż gry Horizon Zero Dawn przez cały jej cykl życia, to tutaj SuperData szacuje około 8 mln sztuk.

Recenzje Horizon Zero Dawn – już wiadomo, ile jest warte nowe IP na PS4

Recenzje Horizon Zero Dawn potwierdzają, że mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją, która powinna zadowolić graczy gustujących w akcji ze szczyptą RPG.

Serwis Metacritic zebrał już 68 recenzji gry z całego świata. Średnia ze wszystkich ocen to wysokie 88/100. Recenzenci docenili dobrze skonstruowany i tętniący życiem świat, do którego zostaje wpuszczony gracz. Według serwisu Gamespot, dostajemy jeden z najlepszych tytułów z otwartym światem na konsole obecnej generacji, a Polygon dodaje, że mimo nudniejszych momentów od produkcji po prostu nie da się odejść.

IGN podkreśla z kolei w podsumowaniu swojej recenzji, że walka w Horizon Zero Dawn to czysta satysfakcja a zachowania mechanicznych przeciwników są tak różnorodne, że zawsze musimy najpierw pomyśleć, nim ruszymy do ataku.

Minusy? Poboczne questy mogłyby być nieco bardziej pomysłowe, w grze występują również drobne bugi.

Zdania odrębne? Serwis US Gamer – który wystawił grze ocenę 2,5/5 – uważa, że Horizon Zero Dawn to rozczarowanie, mdła bohaterka oraz powtarzalne zadania. No cóż, zdarzają się i takie opinie…

Ogólny obraz wyłaniający się z recenzji Horizon Zero Dawn jest jednak jak najbardziej pozytywny.

Recenzje Horizon Zero Dawn – wybrane oceny:

 • IGN – 9,3/10
 • GiantBomb – 5/5
 • Polygon – 9.5/10
 • Jimquisition – 9.5/10
 • Gamespot – 9/10
 • Game Informer – 8.8/10
 • Destructoid – 7.5/10
 • US Gamer – 2.5/5

Premiera Horizon Zero Dawn na rynku europejskim została zaplanowana na 1 marca tego roku. Tytuł pojawi się wyłącznie na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.