Horizon: Zero Dawn jak Wiedźmin 3. Pod jakim względem?

Szykuje się wielka historia i wspaniała postać.

Horizon: Zero Dawn pojawi się w 2016 roku (brak konkretnej daty premiery) ekskluzywnie na konsoli PlayStation 4. Choć od samej zapowiedzi gry słyszymy o niej wiele dobrego, niektórym nie jest w smak, że produkcja zostanie pozbawiona trybu multiplayer.


O tym, dlaczego Horizon: Zero Dawn nie zabawi nas w trybie wieloosobowym, mówili twórcy gry w rozmowie z serwisem IGN Latin America. Jak tłumaczy Mark Norris z Guerrilla Games, po raz pierwszy od 10 lat zespół tworzy zupełnie nowe IP i chce to zrobić naprawdę porządnie. Główną bohaterką tytułu zostanie Aloy – młoda wojowniczka, która pragnie zgłębić tajemnice dawnej cywilizacji, jednocześnie odkrywając swoje własne przeznaczenie.

Norris podkreśla, że to Aloy jest gwiazdą tej historii i wszystko co się będzie działo w Horizon: Zero Dawn, ma z nią bezpośredni związek. Według twórców nie ma tutaj miejsca na usilne pakowanie trybu multi.

Mark Norris porównał przy tym Horizon: Zero Dawn do Wiedźmina 3, który również skupiał się na jednoosobowej rozgrywce, a jak wiemy, wyszło to grze tylko na dobre.

Jeśli jednak nie możecie żyć bez multi, mamy dla Was na koniec małe pocieszenie. Studio Guerrilla Games nie zamyka definitywnie furtki przed trybem wieloosobowym w Horizon: Zero Dawn wspominając, że może w przyszłości jeszcze coś wymyślą w tej kwestii. Chcielibyście?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

24 Shares
Share24
+1
Tweet