Horizon Zero Dawn – 2,6 mln sprzedanych kopii. Kontynuacja pewna

Świetna sprzedaż najnowszej gry na wyłączność dla PlayStation 4.

Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła dzisiaj, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery sprzedaż Horizon Zero Dawn przekroczyła 2,6 miliona egzemplarzy na całym świecie. Tytuł wydany wyłącznie na konsolę PlayStation 4 przygotowany przez studio Guerilla Games trafił na sklepowe półki 28 lutego (1 marca w Europie), zbierając przy tym wiele bardzo pozytywnych recenzji.

Hermen Hulst, dyrektor zarządzający Guerilla Games sugeruje, że w produkcji jest kontynuacja, bądź dodatek rozszerzający wątek fabularny w Horizon Zero Dawn.

Jesteśmy podekscytowani tym, jak ciepło Horizon Zero Dawn został przyjęty zarówno przez graczy, jak i przez krytykę. W stworzenie tej gry włożyliśmy mnóstwo serca, a naszym pracom towarzyszyły silne emocje. Dlatego też mamy niesamowitą satysfakcję z tego, że społeczność graczy Horizon Zero Dawn reaguje na nią z podobną pasją i entuzjazmem – komentuje Hulst.

To dopiero początek historii Aloy i naszej podróży przez świat Horizon Zero Dawn. Nasz zespół już pracuje nad rozwinięciem tej opowieści – dodaje.

Horizon Zero Dawn, chwalony za wyjątkowy projekt wirtualnego świata, szerokie możliwości strategiczne oferowane graczom oraz wciągającą historię, natychmiast stał się popularną grą na obecną generację konsol.

Gracz wciela się w postać Aloy, młodej łowczyni, która wyrusza w podróż, aby odkryć swoje przeznaczenie pośród reliktów zamierzchłej przeszłości. Gra osadzona jest w bogatym, post-apokaliptycznym świecie, w którym to maszyny przemierzają rozległe krainy, a ludzkość nie jest już gatunkiem dominującym.

Źródło: SIE

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: