Horizon Zero Dawn 2 – 100 maszyn i większe emocje coraz pewniejsze

Pierwsza część Horizon Zero Dawn okazała się wielkim hitem i jedną z najlepszych ekskluzywnych gier na PlayStation 4. Deweloper wspominał, że sequel nie jest wykluczony, a najnowsze oferty pracy od Guerrilla Games dają nadzieję, że gra już się robi.

Prace nad Horizon Zero Dawn 2 prawdopodobnie zostały rozpoczęte, choć deweloper nic nie ujawnia na ten temat i nawet słowem nie pisnął, że druga część gry powstaje. Jednak tuż po premierze jedynki, studio Guerrilla Games zaznaczało, że kontynuacja jest możliwa, a kolejne poszlaki tylko urealniały taki scenariusz.

Horizon Zero Dawn 2. Jeśli tak, to już na PS5

Deweloper publikuje dwie oferty pracy, w których szuka scenarzystów. Dołączą oni do zespołu, aby przesuwać granice dramatycznej narracji w grach z otwartym światem. Chociaż oferty nie wymieniają Horizon Zero Dawn 2, to obowiązki przyszłych scenarzystów doskonale pasują do tego, o czym deweloper wspominał w 2017 roku w kontekście ewentualnej kontynuacji. Przypomnijmy, że John Gonzalez, szef zespołu scenarzystów, zaznaczał wówczas, że cała ekipa z pokorą przyjmuje pozytywne reakcje fanów oraz ich emocjonalne relacje z Aloy: Jeśli powstałby sequel, naszym podstawowym celem byłoby uszanowanie tych relacji poprzez przygotowanie równie emocjonalnej nowej przygody.

Teraz w ogłoszeniach o pracę dla nowych scenarzystów czytamy, że będą oni wspierać studio w narracyjnych potrzebach, uwzględniając emocjonalny wydźwięk gry. Oprócz tego do zadań nowych ludzi będzie należało:

  • tworzenie fascynujących pomysłów na misje, frakcje i tło opowieści;
  • pisanie dialogów dotyczących questów, dialogów interakcji z otoczeniem, zarysu historii i tworzenie zarysów frakcji;
  • tworzenie narracyjnych projektów dla questów, aktywności związanych z rozgrywką i funkcji gry.

Guerrilla Games życzy sobie ponadto, by kandydaci mieli doświadczenie w pracy z grami AAA oraz znali się na projektowaniu narracji w grach RPG z otwartym światem.

I jak tu nie myśleć o Horizon Zero Dawn 2? Na koniec przypominamy, że tuż po premierze jedynki, dyrektor artystyczny Jan-Bart van Beek zdradził, co na pewno znajdzie się w ewentualnej kontynuacji: Więcej maszyn. Ich projektowanie i ożywianie animacją to wspaniała zabawa. Chciałbym, żebyśmy mogli zrobić setkę maszyn.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.