Wielka zmiana w PlayStation. Połowę oferty będą stanowić gry na PC i mobile

PlayStation App - logo
Mobile Newsy PC PS4 PS5

PlayStation potwierdziło, że zamierza wypuszczać coraz więcej gier mobilnych i portów na PC. Mają stanowić sporą część oferty firmy.

Szef gamingowego oddziału Sony, Jim Ryan, podzielił się planami na przyszłość firmy. Sony zamierza rozwijać się na polu gier mobilnych, PC oraz gier-usług, aby dotrzeć do szerszego grona graczy.

W przeszłości PlayStation Studios świetnie radziło sobie z dostarczaniem bogatego portfolio bogatych w historię i pięknych graficznie gier dla jednego gracza, ale z pewnością ograniczyliśmy się do dość wąskiej części rynku gier. Dzięki ekspansji na PC i urządzenia mobilne, i trzeba to powiedzieć, także na gry-usługi, mamy możliwość przejścia z sytuacji, w której byliśmy obecni w bardzo wąskim segmencie całego rynku gier, do sytuacji, w której bylibyśmy obecni niemal wszędzie.

– powiedział Jim Ryan w trakcie konferencji finansowej

Oferta producenta obecnie stanowi w większości gry na PS4 oraz PS5, a w mniejszości produkcje mobilne oraz porty na PC. Do 2025 roku finansowego sytuacja ma się diametralnie zmienić – połowę oferty producenta będą stanowić gry na PS5, a drugą połowę gry mobilne i tytuły dostępne na PC.

PlayStation - podział portfolio
Źródło: Sony

Na tej samej konferencji Sony zapowiedziało, że spodziewa się sporych zarobków na rynku PC w nadchodzących miesiącach. Najpewniej niedługo doczekamy się zapowiedzi i premier kolejnych portów na PC. Firma zaznacza jednak, że najważniejsze tytuły ekskluzywne nie będą od razu trafiać na komputery osobiste.

Jeśli chodzi o gry mobilne, na razie nie poznaliśmy konkretnych planów producenta. W produkcji mają znajdować się projekty nawiązujące do znanych i lubianych marek, lecz póki co nie ujrzeliśmy żadnych zapowiedzi.

Fani PlayStation, przed Wami ciekawe lata. Widać, że wydawca mocno zmienia swoje podejście do biznesu, a o tym, czy wyjdzie na tym na dobre, przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie