Na PS5 mamy „poczuć magię” Hogwarts Legacy. Zwiastun pokazuje ulepszone doświadczenie

Na PS5 mamy „poczuć magię” Hogwarts Legacy. Zwiastun pokazuje ulepszone doświadczenie
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

W sieci zadebiutował nowy zwiastun Hogwarts Legacy. Tym razem nie jest on jednak zbyt długi, ale pokazuje, na jakie funkcje mogą liczyć posiadacze PS5.

Sytuacja z PlayStation 5 jest, jaka jest… czyli średnia. Dostępność znów spadła, ale Sony spodziewa się znacznego poprawienia dostaw, dzięki czemu w drugiej połowie bieżącego roku powinno być lepiej. Ci, którym jednak udało się (lub uda) kupić konsolę, mogą liczyć na dodatkowe funkcje w grach. Kolejną pozycją głośno reklamującą się ulepszeniami z PS5 jest Hogwarts Legacy.

Wszystko, co przedstawiono na nowym materiale z rozgrywką, dla posiadaczy PS5 jest w zasadzie pewnego rodzaju standardem. Takie funkcje ochoczo wykorzystywane są przez wielu innych deweloperów. Tym razem jednak Hogwarts Legacy faktycznie kusi użytkowników PS5 tym, że „poczują magię” w pełnym tych słów znaczeniu. No, prawie.

Zwiastun skupia się na „next-genowej immersji” dzięki m.in. pełnemu 4K. Ważna jest jednak nie tylko grafika, ale też dźwięk. Dlatego właśnie tytuł ma być wspierane przez system 3D Audio na konsoli Sony. Możemy z niego skorzystać dzięki wbudowanym w telewizor głośnikom lub też za pomocą zewnętrznego zestawu słuchawkowego.

Równie istotny jest również kontroler DualSense. Możemy spodziewać się podświetlenia w kolorach wybranego przez nas domu. Hogwarts Legacy, jak niemal każda inna gra, ma zagwarantować haptyczne informacje zwrotne, tym razem ściśle związane z tym, co dzieje się na ekranie. Inaczej pad ma drgać, gdy będziemy sunąć wózkiem, a inaczej w trakcie lotu na gryfie. Triggery także mają mieć odpowiednią „moc” i rzucanie zaklęć powinniśmy poczuć we własnych dłoniach.

Data premiery nowej gry ze świata Wizarding World wyznaczona została na święta 2022 roku, czyli zapewne w okolicach grudnia. Choć pierwsze materiały gracze przyjęli entuzjastycznie, nie obyło się bez paru kontrowersji. Jedna z większych dotyczyła zarzutów o… antysemityzm.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie