Hogwarts Legacy nie jest już tajemnicą. Zobaczcie rozgrywkę prezentującą świat, mechaniki i fabułę

Hogwarts Legacy - tiara przydziału
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczoraj wieczorem odbyło się zapowiedziane wcześniej State of Play poświęcone Hogwarts Legacy. Twórcy zdradzili masę nowych informacji na temat rozgrywki i jej mechanik.

Hogwarts Legacy bez wątpienia jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku i zdecydowanie jest taką grą wszechczasów dla fanów uniwersum Harrego Pottera. Po wielu miesiącach od pierwszej zapowiedzi nareszcie pokazano, czym tak naprawdę jest gra od Avalanche Software. Zobaczcie poniższy fragment rozgrywki, by zobaczyć to na własne oczy.

Pokaz Hogwarts Legacy wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Nie spodziewałem się, że twórcy mają aż tak ambitne plany na swoją produkcję. W niej wcielimy się w ucznia lub uczennicę szkoły magii i spędzimy w niej kolejne lata nauki. Wraz z upływem czasu nasza postać będzie coraz to silniejsza i mądrzejsza, m.in. z powodu uczęszczania na zajęcia przedmiotów magicznych.

Szczególnie ciekawie zapowiada się system zaklęć służących do walki i obrony, który nie wydaje się być kalką z poprzednich gier na licencji kojarzonej z człowiekiem z piorunową blizną na czole. Jak to będzie wyglądało jednak w praktyce? Będzie trzeba poczekać na dzień premiery, a ten jest już nieco bliżej znany.

Hogwarts Legacy zadebiutuje w okresie świątecznym tego roku. Gra zmierza na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz na Nintendo Switch.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie