Hogwarts Legacy może wyglądać naprawdę fotorealistycznie. Efekt zachwyca

Hogwarts Legacy dostało
Newsy PC

Nie od dziś wiadomo, że moderzy potrafią wiele. W zasadzie potrafią tyle, że jeden z nich uczynił Hogwarts Legacy jeszcze piękniejszym.

Nie mam zamiaru ukrywać, że Hogwarts Legacy nie wygląda wcale jakoś szczególnie imponująco. Grafika pod względem technicznym nie jest zła, ale brak tu jakichś większych zachwytów. Oczywiście czym innym jest to, co udało się twórcom wykreować na silniku pod względem projektu lokacji. HL potrafi miejscami wywołać szeroki uśmiech, choćby za sprawą rozległych pejzaży inspirowanych Szkocją i Wielką Brytanią, strzelistych zamków wspinających się do chmur czy nawet niezwykle klimatyczną i uroczą wioską gdzieś w dziczy.

W tym wszystkim czasami jednak możemy znaleźć nierówne lokacje. Część wnętrz wygląda jak sprzed lat, a bliskie przyjrzenie się detalom powoduje, że te tracą swoją pozorną magię. Jeśli jednak też jesteście entuzjastami pięknych widoczków, mam coś w sam raz dla Was. Pewien moder stworzył “fotorealistycznego” moda do Hogwarts Legacy.

Wysoce zoptymalizowany preset reshade. Stworzony zewnętrznie za pomocą oprogramowania do edycji obrazów, odwołujący się do szkockich Highlandów i Google, w celu osiągnięcia prawdziwego fotorealizmu, bez ograniczania wydajności. Wszystkie ustawienia są ustawione na ultra. Wyłączyłem też RTX, jest po prostu okropny w tej grze.

– czytamy w opisie modyfikacji

Twórca zachęca przede wszystkim wysoką optymalizacją. Jego zmiany podobno nie wpływają na wydajność, a gra zyskuje zupełnie nową głębię. Mamy jeszcze żywsze oświetlenie, większy kontrast, ostrość i szereg innych poprawek, które łącznie sprawiają wrażenie wspomnianego “fotorealizmu”. A przynajmniej mają, bo nie wyszedłbym aż tak daleko, żeby twierdzić, iż HL wygląda teraz jak Unrecord. Mimo wszystko warto się zainteresować modyfikacją, którą znajdziecie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie