Nowa rozgrywka z High on Life przedstawia wyjątkowo wulgarne i zadziorne bronie

High on Life wielkim hitem na Steam. Gra sprzedaje się lepiej niż CoD
Newsy PC Xbox Series XOne

Na Gamescom 2022 zaprezentowano nowy gameplay z High on Life. Gra od jednego z twórców Ricka i Morty’ego zapowiada się absurdalnie.

Jeszcze pierwsze materiały wskazywały na pełną niecenzuralnego i nieco abstrakcyjnego humoru przygodę. Nowy zapis rozgrywki tylko to potwierdza. Nie ma się czemu dziwić, wszak nad tytułem pracuje jeden z twórców Ricka i Morty’ego, czyli kreskówki znanej ze swojego niewyparzonego języka. High on Life będzie pod tym kątem bardzo podobne.

Produkcja pozwoli nam wcielić się w absolwenta liceum, który staje się galaktycznym łowcą nagród. Żyje bowiem w świecie, w którym kosmici najechali Ziemię, a ludzi zaczęli przerabiać na… narkotyki. Naszym zadaniem będzie stanięcie do walki z zagrożeniem i, klasycznie już, uratowanie świata. Albo chociaż nas. Tym, co wyróżnia produkcję od innych FPS-ów, jest zdecydowanie specyficzny humor, z którego znany jest Justin Roiland. Tutaj każda nasza giwera i broń biała mówi i nie są to zazwyczaj zbyt „grzeczne” słowa.

Nowy gameplay w pełnej okazałości prezentuje nam walkę z jednym z bossów w grze. Trzeba przyznać, że pod wieloma względami wygląda to intrygująco, ale nie jestem do końca przekonany, czy przeklinające co chwilę bronie (na materiale akurat „wypikane”) nie zaczną szybko męczyć. W końcu nóż drący się, że chce się „komuś dobrać do dupy” wydaje się mało elokwentnym kumplem. Choć strzelanie wygląda przyjemnie, martwi nieco „gąbczastość” wroga, choć wiadomo – to boss. Na galaktyczną przygodę po różnych planetach wybierzemy się już 13 grudnia 2022 roku na PC, XOne i Xbox Series X i S.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie