High on Life już na PS5 i PS4. Na PlayStation jest taniej niż na Xbox

high on life playstation
Newsy PS4 PS5

Obawy o to, że Microsoft postawi na ekskluzywność High on Life były uzasadnione. Jednak zdecydowali się poszerzyć dostępność gry o nową platformę.

Absurdalny humor, kosmiczny łowca nagród, gadające bronie i… i tyle wystarczyło, aby przekonać subskrybentów Game Pass do odpalenia gry aż przez 7,5 mln unikalnych graczy. Trudno to przełożyć na sukces finansowy High on Life, ale gra ma jeszcze szanse na siebie zarobić. Strzelanka dostępna dotychczas tylko na sprzęcie Xbox i PC, zadebiutowała z mniejszym hukiem na PlayStation. Wynika z tego, że Microsoft zapłacił tylko za półroczną ekskluzywność tytułu.

Już w tym momencie możemy uciąć sobie pogawędkę z nożem, pistoletem bądź wyrzutnią potworków na dwóch ostatnich generacjach konsoli Sony. Kosztuje dokładnie tyle samo na PS4 i PS5, czyli 269 zł. Co jest dość zagadkowe, High on Life kosztuje odrobinę mniej w PS Store niż w sklepie Xbox. Różnica jest niewielka, bo wynosi tylko 8,49 zł, ale to dość dziwna sytuacja, zważywszy na to, że Microsoft zapewnił sobie pierwszeństwo na premierę. Choć to tyczy się tylko zakupienia wersji na własność. Zapowiedziana nowość w najbliższym czasie nie trafi do PS Plus i nie chyba doczekamy się tego wydarzenia, dopóki jest uwzględniona w Game Pass.

Jeśli wkręcicie się w High on Life na PlayStation, to musicie też wiedzieć, że prawdopodobnie ominie Was możliwość zagrania w nadchodzący dodatek High on Knife. Póki co wykaz platform w specyfikacji DLC ogranicza się do PC, Xbox Series oraz XONE. Trudno przewidzieć, czy twórcy zastosują ten sam odstęp czasu jak w przypadku podstawki. W tej sytuacji jest spora szkoda po stronie Soniaczy, bo rozszerzenie zapowiada się na mniej kolorowe doświadczenie. Będzie mroczniej, dojdą nowe bronie, a sam klimat ma potencjał na sporą liczbę ciarek wywołanych wśród graczy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie