Hideo Kojima odejdzie z Konami. Firma ogłosiła, co dalej z serią Metal Gear

Słynny producent stał ofiarą walki o władzę?

Sieć dosłownie eksploduje od plotek, które rozpętały materiały promocyjne z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz The Phantom Pain. Usunięto z nich nazwisko Hideo Kojimy! Co prawda Kojima zaznaczył już wcześniej, że kończy z Metal Gear i nie zrobi już żadnej gry z tej serii, lecz przy piątce bierze aktywny udział, więc kroki Konami wydają się niezrozumiałe.


Według zaufanych źródeł serwisu Gamespot w Konami trwa obecnie walka o władzę, a ofiarą takiej potyczki stał się właśnie Hideo Kojima, który po wydaniu The Phantom Pain ma ponoć opuścić studio.

Konami wydało skromny komunikat (w języku japońskim), który został przetłumaczony przez jednego z użytkowników forum NeoGAF. Firma tłumaczy w nim jedynie tyle, że wydanie MGS V: The Phantom Pain nie oznacza definitywnego rozstania ze Snake’m. Seria Metal Gear będzie kontynuowana i rozpoczęto już rekrutację pracowników, którzy stworzą kolejną odsłonę cyklu.

Przypominamy, że The Phantom Pain powstaje na PC, PlayStation 3, PS4, X360 oraz Xboksa One.Gra pojawi się najpierw na konsolach (1 września tego roku), a dwa tygodnie później wyląduje na blaszakach (15 września).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet