Hellblade vs Hellblade II na wstępnym porównaniu graficznym. Ogrom wizualnych poprawek

Helllblade 2 - porównanie graficzne - PG
PC Xbox Series Xbox Series S

Po premierze ostatniego materiału z Hellblade II nie trzeba było długo czekać na zestawienie go z poprzednią częścią. Porównanie graficzne wskazuje, że „dwójka” znacznie rozwinęła się wizualnie względem swojej poprzedniczki.

Mimo to, może być ciężko zauważyć skok graficzny na pierwszy rzut oka. Wynika to z tego, że produkcja z 2017 roku już wtedy wyglądała naprawdę dobrze. Diabeł natomiast tkwi w szczegółach, które świetnie ukazuje druga część poniższego nagrania.

Na samym początku zestawiono ze sobą postacie. Poziom detali modelu Seuny wydaje się być bardzo zbliżony do siebie w przypadku obu części. Sama twarz wygląda na o wiele bardziej dopracowaną.

Przechodząc dalej, w kategorii „animacja chodu” zdecydowanie wygrywa Hellblade II. Od razu odnotowałem, że przejścia między zmianą kierunku ruchu są znacznie płynniejsze, co nie wybija z immersji. Tego samego nie mogę napisać o „jedynce”.

Na uwagę zasłużyły także odbicia, które w przypadku HB2 wydają się być całkowicie generowanymi przy pomocy ray tracingu. W związku z tym w kałużach widać autentyczne otoczenie, a nie proste tekstury nałożone przez deweloperów w ramach imitowania refleksji.

Zdecydowanej poprawie uległ także ogień. Ten nie jest już białą chmurą z czerwonymi krawędziami, a czymś bardziej wiarygodnym. Wygląda na to, że popracowano przy nim dostatecznie długo, aby wyglądał jak z prawdziwego zdarzenia, a nie jak mało dopracowany system cząsteczkowy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie