Koniec z grami w pudełkach? Hellblade II kupicie tylko cyfrowo!

Hellblade II
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka z grami, to mam dla was złe wieści. Wczoraj zapowiedziana została premiera gry Senua’s Saga: Hellblade II i okazuje się, że tytuł wyjdzie jedynie w dystrybucji cyfrowej. Oznacza to, że gry nie kupimy w fizycznym wydaniu na płycie. To kolejny duży tytuł idący tą drogą, wcześniej mieliśmy do czynienia m.in. z cyfrowym hitem Alan Wake 2.

Premiera Hellblade 2 tylko w cyfrze? Nowy trend wchodzi mocno

Wczorajsza oficjalna zapowiedź premiery Hellblade II rzuciła sporo światła nie tylko na długość rozgrywki, ale również sposób wydania tytułu. Kontynuacja dobrze przyjętej gry od Ninja Theory będzie oferować podobną liczbę godzin zabawy co poprzedniczka i zostanie wydana już 21 maja tego roku. Co istotne, tytuł nie trafi do sklepów w fizycznym wydaniu. Jak powiedzieli twórcy, gra będzie dystrybuowana wyłącznie cyfrowo — zarówno na PC, jak i konsole Xbox Series X|S. Tak, na X’a również.

Senua’s Saga: Hellblade II będzie grą stworzoną od serca – grą podobną pod względem długości do pierwszego Hellblade, z ukierunkowaną narracją i sprzedawaną wyłącznie w wersji cyfrowej za 49,99 dolarów.

Dom Matthews, szef studia Ninja Theory

I po raz kolejny możesz spodziewać się, że dołączysz do Senui w zrozumieniu jej świata poprzez zagadki percepcyjne prowadzone przez jej doświadczenia związane z psychozą, w brutalnej i emocjonującej walce oraz w przemierzanej rozgrywce. Tym razem przez surowe, ale piękne krajobrazy Islandii z X wieku.

Dom Matthews, szef studia Ninja Theory

Co ciekawe, pierwowzór również pojawił się na rynku jedynie w wersji cyfrowej. Gra otrzymała jednak fizyczne wydanie rok później, choć w tym wypadku raczej go nie uświadczymy. Trend z ograniczaniem fizycznych wydań jest widoczny, czy nam się to podoba, czy nie. Nie tak dawno coraz mniej gier zaczęło pojawiać się w płytowych edycjach na PC, a teraz podobny los spotyka produkcje pojawiające się na konsolach. Co sądzicie o takim podejściu? Choć wolę pudełka, to chyba nic już z tym nie możemy zrobić.

Premiera Hellblade II będzie mieć miejsce już 21 maja 2024 roku. Potwierdziły się zatem plotki mówiące o tym, że konkretna data padnie na imprezie Xbox Developer_Direct. Przyznam, że nie mogę się doczekać!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie