Blizzard wie, jak wywrócić swoją grę do góry nogami. Ogromne nowości zapowiedziane

Zespół twórców Hearthstone ogłosił dzisiaj, że wielkimi krokami zbliża się nowy rok w Hearthstone – Rok Kruka. Z tej okazji do Karczmy zawita wiele nowych funkcji i innych atrakcji. Poniżej znajdziesz informacje o nowościach i zmianach w Hearthstone w Roku Kruka.

Wraz z premierą pierwszego rozszerzenia do Hearthstone w 2018 r. dobiega końca Rok Mamuta, a zarazem rozpoczyna się nowy rok w grze – Rok Kruka! Każdy kolejny rok kalendarza Hearthstone przynosi nowiutki zestaw kart do formatu standardowego, wywracając do góry nogami metagrę. Wprowadza jednocześnie więcej różnorodności przy tworzeniu talii, aby zachęcić graczy do eksperymentów. Oto przedsmak nowości, które Blizzard szykuje w nadchodzącym roku:

  • NIGDY JUŻ! – W ramach nadchodzącej rotacji zestawów kart ze Standardu do Dziczy przejdą karty z rozszerzeń Przedwieczni Bogowie, Pewnej nocy w Karazhanie oraz Ciemne zaułki Gadżetonu. Pakiety kart z tych rozszerzeń nadal będą dostępne w sklepie Blizzard.
  • KRUK ZWIASTUJE ATRAKCJE – Podczas Roku Kruka zadebiutują trzy rozszerzenia, a w każdym z nich dostępna będzie zawartość dla jednego gracza!
  • NA ŁONIE NATURY – Gracze, którzy zaliczą 10 zwycięstw w odświeżonym Standardzie, otrzymają nowego druida – waleczną driadę Lunarę, pierworodną córkę Cenariusa.
  • WALKA O CHWAŁĘ W TURNIEJACH – Gracze uzyskają możliwość tworzenia turniejów w grze. Będą mogli stworzyć własny turniej i zaprosić do niego znajomych, a my zajmiemy się doborem zawodników i weryfikacją talii. Wszystko to będzie dostępne z poziomu gry. Jeszcze w tym roku udostępniona zostanie beta systemu turniejów w grze, ale to zaledwie początek tej funkcji, którą twórcy mają zamiar dalej rozwijać.
  • HEARTHSTONE CHAMPIONSHIP TOUR 2018 – W głównym turnieju Hearthstone przewidziano rekordową pulę nagród, a przystanki HCT Tour Stops pojawią się w największej jak dotąd liczbie państw.

SALA SŁAW

Sala Sław to miejsce, gdzie trafiają niektóre karty z zestawów podstawowego i klasycznego po usunięciu ich ze Standardu i przeniesieniu do Dziczy.Dzięki włączeniu kart do Sali Sław gracze mogą tworzyć nowe strategie w Standardzie, a zarazem nadal używać tych kart w Dziczy.

W tym roku następujące karty przechodzą do Sali Sław:

  • Lodowy blok
  • Wyrocznia Światłozimnych
  • Ognisty olbrzym*

*Ognisty olbrzym powróci w pierwotnej wersji sprzed osłabienia (koszt many 20 zamiast 25), co umożliwi graczom zabawę w Dziczy z użyciem klasycznych talii opartych na tej karcie.

Podobnie jak w zeszłym roku gracze będą mogli zatrzymać wszystkie swoje karty z Sali Sław, a za każdą z nich otrzymają pełną wartość pyłu (zgodnie z limitem kart w talii) – tak jakby zostały odczarowane.

Źródło: Blizzard

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.