Hearthstone – Podróż do wnętrza Un’Goro dzisiaj debiutuje! Oto szczegóły

W najnowszym rozszerzeniu na wydobycie czeka aż 135 nowych kart.

Dziś najlepsi uczeni i odkrywcy Azeroth wyruszyli na najambitniejszą wyprawę w historii – w Podróż do wnętrza Un’Goro. Nowe rozszerzenie do Hearthstone jest już dostępne!

Gracze z całego świata kierują się ku sercu pierwotnej krainy z zamiarem poznania jej mieszkańców, okiełznania zdumiewającej energii żywiołów i odkrycia potężnych stronników kryjących się pośród gęstych mgieł spowijających dżunglę, a jednocześnie z nadzieją wydobycia 135 nowych kart do swojej kolekcji w Hearthstone.

Podróż do wnętrza Un’Goro rzuca graczy w głąb krainy pierwotnych cudów, którą od zarania czasów zamieszkiwały pradawne żywiołaki, śmiercionośna flora i groźne drapieżniki. Bycie drapieżnikiem alfa w tak bezlitosnym ekosystemie ma swoje plusy – żyjące w kraterze dinozaury potrafią przystosować się do każdego zagrożenia. Adaptacja pozwala stronnikowi zyskać nowe właściwości lub moce, by lepiej poradzić sobie z ofiarą, trzeba więc stale mieć się na baczności! Na tych, którzy są dość odważni lub ciekawscy, by zapuścić się w głąb Un’Goro, czeka nie lada pokusa w postaci nowej i tajemniczej atrakcji – kart Zadań. Te legendarne zaklęcia zawsze będą pojawiać się w ręce startowej gracza, a po spełnieniu ich wymagań zapewnią niesamowite nagrody.

Dinozaury, żywiołaki oraz nowa mechanika oparta na Adaptacji i Zadaniach – Podróż do wnętrza Un’Goro to nowy rozdział w historii Hearthstone. Rozdział z prehistorycznym klimatem – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Czekamy niecierpliwie, by przekonać się, jakie strategie opracują gracze, budując swoje talie i poznając dżungle Un’Goro.

Rozszerzenie Podróż do wnętrza Un’Goro jest już dostępne na komputery z systemami Windows, i Mac, a także tablety i telefony komórkowe z systemami iOS i Android. Pakiety kart można zakupić oddzielnie lub w zestawach po obniżonej cenie w sklepie w grze za złoto lub prawdziwe środki pieniężne. Obowiązują te same ceny co w przypadku innych pakietów kart Hearthstone. Gracze mogą też wygrać pakiety kart z Podróży do wnętrza Un’Goro w trybie Areny lub tworzyć karty za pomocą tajemnego pyłu, który można pozyskać, odczarowując niechciane egzemplarze.

ADAPTACJA KLUCZEM DO PRZETRWANIA

Un’Goro to zwarty ekosystem skupiający wiele różnych, konkurujących ze sobą drapieżników – tak wiele, że aż trudno wyobrazić sobie, by jedna grupa miała zdominować pozostałe… Jednak z czasem dinozaury nauczyły się, jak kontrolować i przyspieszyć ewolucję, dzięki czemu potrafią na bieżąco przystosowywać się do zagrożeń. Adaptacja, nowe słowo kluczowe w Hearthstone, działa podobnie do Odkrywania: pozwala wybrać spośród trzech różnych opcji ulepszenie dla swojego stronnika – takich jak Prowokacja, Boska Tarcza czy +3 do ataku. Niektóre zaklęcia również mogą wywołać adaptację stronnika, więc miej się na baczności!

LEGENDARNE ZADANIE

Podróż do wnętrza Un’Goro wprowadzi ponadto do Hearthstone nowy typ kart legendarnych – Zadania. Zadania będą zawsze dostępne od początku na ręce, a po zagraniu będą czekać przy portrecie bohatera do czasu, aż spełnione zostaną określone warunki, podobnie jak w przypadku Sekretów (z tą różnicą, że przeciwnik będzie wiedział, jakie zadanie wykonujesz!). Każde zadanie postawi przed tobą określone wymogi, na przykład „Przyzwij 7 stronników z Agonią”, a jeśli je spełnisz, otrzymasz kartę o monstrualnej mocy!

POCZĄTEK ROKU MAMUTA

Wraz z rozszerzeniem Podróż do wnętrza Un’Goro skończy się w Hearthstone Rok Krakena, a zacznie Rok Mamuta! Każdy nowy rok w grze to odświeżenie formatu standardowego – świeży zestaw kart znacząco zmieni postać meta-gry, co umożliwia odważniejsze eksperymenty przy budowaniu talii i ich większą różnorodność, a w konsekwencji ciekawszą i dynamiczniejszą rozgrywkę. Kiedy Rok Mamuta rozpocznie się oficjalnie wraz z premierą Podróży do wnętrza Un’Goro, z formatu standardowego znikną karty z Czarnej Góry, Wielkiego Turnieju i Ligi Odkrywców. Bez względu na to, czy wolisz starcia w Standardzie czy w Dziczy, w tym roku możesz spodziewać się dużych turniejów e-sportowych w obu formatach!

Źródło: Blizzard

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.