Lubicie walczyć o miejsce w rankingu? Blizzard ogłasza usprawnienia

Zobaczcie, czego się spodziewać w najbliższym czasie.

Od początku sezonu rankingowego marzec 2018 Blizzard wprowadzi do Hearthstone usprawnienia w grze rankingowej. Poniżej znajdziecie szczegóły oraz filmik, w którym reżyser karcianki Ben Brode wyjaśni wam, czego możecie się spodziewać, a także opowie o motywach zmian i oczekiwanych efektach tej aktualizacji.

CD Projekt RED zmienia zasady w trakcie gry, lecz wyjdzie to wszystkim na dobre

Oto nadchodzące zmiany w Hearthstone:

 • Teraz, aby zdobyć rewers w ramach danego sezonu, będziecie musieli wygrać pięć gier rankingowych – bez względu na to, jaką osiągniecie rangę. Nie będzie już konieczne awansowanie do rangi 20.
  • Po każdej grze otrzymacie powiadomienie w interfejsie użytkownika, ile wygranych jeszcze potrzeba, aby zdobyć rewers danego sezonu rankingowego. Postępy będzie też można sprawdzić między grami w Dzienniku zadań.
Hearthstone
 • Teraz wszystkie rangi będą miały 5 gwiazdek.
 • Między sezonami rangi graczy będą spadać dokładnie o 4 względem bieżącej klasyfikacji, przy zachowaniu zdobytych gwiazdek. Oto parę przykładów:
  • Gracz o randze 14 z 2 gwiazdkami spadnie do rangi 18 z 2 gwiazdkami
  • Gracz o randze 1 z 3 gwiazdkami spadnie do rangi 5 z 3 gwiazdkami
  • Gracz o randze 10 bez gwiazdek spadnie do rangi 14 bez gwiazdek
  • Zdobywcy rangi legendy spadną do rangi 4 bez gwiazdek
Hearthstone

Przejście na nowy system

W okresie przejściowym będą funkcjonowały równolegle niektóre elementy starego i nowego systemu:

 • W trakcie sezonu rankingowego luty 2018 wciąż będziecie musieli osiągnąć rangę 20, aby otrzymać sezonowy rewers. Po zakończeniu sezonu ranga spadnie o cztery pozycje w stosunku do bieżącej klasyfikacji.
 • Od sezonu rankingowego marzec 2018 trzeba będzie wygrać tylko 5 partii, aby otrzymać sezonowy rewers. Po zakończeniu sezonu ranga spadnie o cztery pozycje w stosunku do bieżącej klasyfikacji.

Ta zmiana powinna umożliwić graczom z czołówki rankingu szybki powrót do gry przeciwko rywalom o podobnej randze. Sprawi to, że mecze będą bardziej pasjonujące, i skróci nieco czas powrotu do rangi sezonowej odpowiadającej umiejętnościom danego gracza. Z drugiej strony poprawi to dobieranie przeciwników wszystkim graczom, w tym dopiero rozpoczynającym swoją karierę w rankingu. Lepsze dobieranie graczy na początku każdego sezonu sprawi też, że wszyscy szybciej zaczną rywalizować z graczami na podobnym poziomie o rangę właściwą ich umiejętnościom. Zależy nam na tym, aby wspinanie się w klasyfikacji gry rankingowej Hearthstone było dla wszystkich dobrą zabawą i wielkim wyzwaniem, a przede wszystkim przynosiło mnóstwo satysfakcji.

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: