Halo Infinite - grafika
0 komentarzy

Jeden z kluczowych twórców Halo Infinite odchodzi ze studia

Aaron Linde odchodzi ze studia 343 Industries wkrótce po sukcesie Halo Infinite. Odpowiadał za narracyjną zawartość otwartego świata produkcji.

Pożegnania są trudne, ale projektant najwidoczniej ma dobry powód.

Jeden z twórców Halo Infinite odchodzi

Najnowsza część serii Halo okazała się świetną pozycją, której znacznie pomogło to, że tryb multiplayer ukazał się za darmo. No ale i tryb dla pojedynczego gracza wznosi serię na zupełnie nowe wyżyny, także za sprawą otwartego świata.

Aaron Linde był jednym z projektantów pracujących nad grą. Piastował stanowisko Lead Narrative Designera. Jego niewielki zespół odpowiadał za wszelkiego rodzaju elementy narracyjne, które spotykamy, podróżując po otwartym świecie. To jakieś 15 tys. linijek tekstu żołnierzy i wrogów, 100 audiologów i jeszcze więcej „gwar”.

Projektant poinformował na Twitterze, że rozstaje się ze studiem 343 Industries. Powód decyzji nie jest do końca znany.

Słodko-gorzka wiadomość do przekazania: Odchodzę z 343 Industries, aby podążać za nową szansą w 2022 roku. To była strasznie trudna decyzja; Halo Infinite pozostanie jednym z najdumniejszych osiągnięć w mojej karierze do końca mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem być jego częścią.

Aaron Linde na Twitterze

Projektant dziękuje również za możliwość dorzucenia cegiełki do „najlepszej gry, nad którą pracowałem do tej pory”. Nie wiemy, dokąd wybiera się Linde, ale zgadujemy, że dostał ciekawą ofertę w innym studiu. Pytanie – którym?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się