Gamescom mógł przypadkowo zdradzić zapowiedź nowego Half-Life’a

Half-Life - nowa część powstaje? Gamescom zdradził za dużo
Newsy PC

Nie wiem, czy jedno z największych gamingowych wydarzeń na świecie faktycznie “przeciekło” nowego Half-Life, ale gracze uważają, że to możliwe.

Sam polecam jednak zachować zimną krew i nie nastawiać się na nic szczególnego. Wszystko może być pomyłką, złą interpretacją czy po prostu kolejnym etapem radzenia sobie z tym, że od tylu lat nie dostaliśmy nowego Half-Life’a. Z drugiej strony jest to bardzo interesująca ciekawostka, której nie powinniśmy po prostu ominąć.

Half-Life na Gamescom 2023

Gamescom 2023 zbliża się wielkimi krokami i zapowiada się na naprawdę spore wydarzenie. Niektórzy sądzą, że może na nim dojść do pokazu GTA VI (nie, no, spokojnie – to zasadniczo niemożliwe), no i z całą pewnością Activision zaprezentuje kolejne Call of Duty. W tym całym zgiełku jeden z internautów dostrzegł bardzo intrygujący szczegół w oficjalnej aplikacji wydarzenia.

Jak spostrzegł ktoś na Reddicie, oficjalna aplikacja pozwala przejrzeć listę wystawców, którzy pojawią się na evencie. Jednym z nich jest rzekomo Valve, które jednak oficjalnie jeszcze nie potwierdziło, że się tam pojawi. W sekcji pokazującej prezentowane marki można znaleźć jednak “Steam” oraz “Half-Life”. Dla wielu graczy to idealny moment na przypomnienie sobie memów w stylu “Half-Life 3 confirmed”. Osobiście radzę jednak wstrzymać się z entuzjazmem i podchodzić do tego z gigantyczną rezerwą.

Jeśli jednak coś jest na rzeczy, raczej nie chodzi o “trójkę”. Istnieje spora szansa, że Alyx doczeka się wersji choćby na PS VR2. Jeżeli nie, to od dawna mówi się o nowej grze osadzonej w tej uniwersum. Ma ona łączyć ze sobą strategię i FPS-a i roboczo nazywać się “Citadel“. Niedawno sporo mówiło się o “Neon Prime”, czyli kolejnym podejściu Valve do tytułów wieloosobowych (o ile to nie to samo, co wspomniane “Citadel”). Cokolwiek by się nie działo – wciąż czekamy na kolejne ruchy Valve, które rzekomo pamięta, że potrafi robić gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie