Nowe doniesienia na temat Half-Life 3 i przyszłości serii oraz samego Valve

Hal-Life 2 - Gordon Freeman
PC

Half-Life 3 może powstaje, ale raczej zostanie skasowany. Znany insider wyjaśnia sytuację z kolejnymi grami w uniwersum, Steam Deck, a także kolejnym headsetem VR.

Tyler McVicker to jeden z najbardziej konkretnych i wiarygodnych insiderów związanych z Valve.

Half-Life 3 nie powstaje

Jeżeli interesuje Was to, co dzieje się w Valve, zapewne niejednokrotnie mieliście już do czynienia z przeciekami wprost od Tylera McVicker’a, czyli insidera bardzo dobrze poinformowanego we wszystkim, co związane z jednymi z najbardziej tajemniczych deweloperów. W najnowszym wideo postanowił przekazać kolejne rewelacje związane z przyszłością firmy.

Zacznijmy może od najważniejszego, czyli odpowiedzią na pytanie „co się dzieje z Half-Life 3 i kiedy wyjdzie?”. Sprawa nie jest taka jednoznaczna. Insider wskazuje, że obecnie Valve nie pracuje nad ani „trójką”, ani jakąkolwiek pełnoprawną kontynuacją serii. Zaznacza jednak, że bardzo możliwe, iż nad koncepcją HL3 dłubie bardzo mały zespół projektantów, który raczej nie będzie traktowany przez szefostwo jako „generujący jakąkolwiek wartość”. Tak więc wiele wskazuje na to, że o ile do prac nad grą nie oddelegowano wielu osób, jest co najmniej mała grupka, która stara się „przepchnąć” projekt. Warto wspomnieć, że do podobnych sytuacji w ciągu ostatnich lat dochodziło już wielokrotnie. Nie świadczy to więc zbyt dobrze o ewentualnej zapowiedzi HL3.

Valve najbardziej skupia się na swoim kolejnym hicie, czyli Steam Deck. Niewielka konsola okazała się budzić większe zainteresowanie, niż ktokolwiek myślał, dlatego większość firmy pracuje nad sprzętem oraz oprogramowaniem na niego. To oznacza również, że rzekomy „Project Citadel” powstający niegdyś na VR, stanie się pokazem możliwość Deck’a. Projekt ma być osadzoną w uniwersum HL hybrydą FPS z RTS. W prace zaangażowano spory zespół. Oznacza to, że od ewentualnej premierzy dzielą nas co najwyżej dwa lata.

Z innych informacji – Valve straciło zainteresowanie segmentem VR. Half-Life Alyx (choć bezsprzecznie świetne) nie okazało się „wygrać” dla firmy ryku VR na PC. Facebook oraz ich Oculus jest tani, łatwy w obsłudze i regularnie będzie dostawać kolejne tytuły. Valve nie chce stawać z nimi do boju, więc najpewniej dał za wygraną. Wskazywać ma to również fakt, że część pracowników przechodzi do innych firm, aby skupić się właśnie na rynku VR.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie