Hakerzy twierdzą, że włamali się do „wszystkich systemów Sony” i szukają kupca

Sony zostało złamane? Hakerzy włamali się do
Newsy PS4 PS5

Grupa ransomware Ransomed.vc twierdzi, że złamała zabezpieczenia Sony. Hakerzy szukają potencjalnego kupca na wykradzione w ten sposób dane.

Jak donosi serwis CyberSecurity Connect, wspomniana wyżej grupa przyznała się do złamania „wszystkich systemów Sony”. Hakerzy postanowili tym razem nie żądać za te informacje okupu. Ich zdaniem Sony nie chce współpracować, więc od razu zdecydowano o sprzedaży danych. Na ten moment wiemy, że termin ewentualnej płatności potencjalnego kupca mija z dniem 28 września 2023 roku.

„Wszystkie systemy Sony złamane”

Grupa przyznała się do ataku zarówno w dark webie, jak i tym normalnym internecie. Grupa hakerów opisała w swoim komunikacie firmę Sony zwyczajnym opisem z Wikipedii. W ich poście czytamy, że szukają kupca.

Udało nam się złamać [sic] wszystkie systemy Sony. Nie będziemy żądać okupu! Sprzedamy dane. ponieważ sony nie chce płacić. DANE SĄ NA SPRZEDAŻ. SPRZEDAJEMY TO”

– twierdzi grupa (pisownia oryginalna)

Ransomed.vc opublikowało rzekome dowody na poparcie swojego włamu, lecz nie są zbyt przekonujące. Jak informuje CyberSecurity Connect, „wydaje się, że są tam zrzuty ekranu wewnętrznej strony logowania, wewnętrzna prezentacja PowerPoint przedstawiająca szczegóły testbencha oraz szereg plików Java”. Do tego dorzucono drzewko danych ukazujące, że łącznie pozyskano mniej niż 6 tys. plików. Trochę mało, jak na „wszystkie systemy” wraz z plikami Java i HTML, prawda?

Mimo dość skąpych dowodów, grupa podobno działa całkiem prężnie. Powstała w ubiegłym miesiącu i od tamtej pory „zgromadziła imponującą liczbę ofiar”. Większość jej członków nie pochodzi z Rosji ani Ukrainy. Co ciekawe, hakerzy chwalą się bardzo ciekawym podejściem do ransomware. Twierdzą, iż są nie tylko „bezpiecznym rozwiązaniem do znajdowania luk w zabezpieczeniach danych w firmach”, ale także działają „w ścisłej zgodności z RODO i przepisami dotyczącymi prywatności danych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie