GTA VI „przekroczy wszystkie granice”. Tak twierdzi były animator Rockstar

GTA VI
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Po obejrzeniu trailera GTA VI wiele razy na zapętleniu warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Jedna z ciekawszych została wygłoszona przez byłego pracownika studia Rockstar, który zajmował się przygotowywaniem animacji. Mike York na swoim kanale na YouTube przyznał, że najnowsza odsłona serii może przekroczyć wszelkie granice.

GTA VI będzie czymś niezwykłym

I nie chodzi tu jedynie o kontrowersje, sarkazm czy wyśmiewanie wszystkiego dookoła. Na swoim niedawnym materiale wideo, York z perspektywy dewelopera postanowił przyjrzeć się zwiastunowi i przy okazji wytłumaczyć, czego gracze faktycznie mogą się spodziewać po nadchodzącej grze. Oko dewelopera jest w stanie z pewnością wychwycić więcej szczegółów, na dodatek facet zna się na procesie produkcyjnym studia Rockstar.

Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest to, że gra faktycznie będzie wyglądać tak, jak na trailerze. Albo nawet i lepiej, czego dowodem są choćby poprzednie gry, jak Red Dead Redemption 2 czy Grand Theft Auto V. Rockstar słynie z tego, że rzeczy pokazane w trailerach często nie są dopieszczonymi renderami, a rzeczywistym obrazem gry. To jednak nie wszystko.

Zdaniem Yorka, Rockstar doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak świetna będzie to gra. Można to poczuć właśnie w samym trailerze, tak samo będzie w przypadku kolejnych doniesień na temat gry. Dodał również, że gra z pewnością wyciśnie ostatnie soki z obecnych konsol. Twórcy mają przekroczyć granice tego, co deweloperom udawało się do tej pory robić na PS5 i konsolach Xbox:

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak twórcy posunęli się w kwestii grafiki na tym etapie produkcji. Gra swoim poziomem szczegółowości będzie pchać obecne konsole do granic możliwości. To zachwycające.

Mike York

Ogromnym plusem ma też być złożoność animacji. Twórcy muszą przygotować się na wiele ewentualności, wszak nie wiadomo, co będzie robił gracz. Nasza kreatywność sprawia, że deweloperzy muszą przygotować świat gry i zachowania NPC na wiele różnych ewentualności.

Premiera GTA VI już w 2025 roku. Gra ukaże się na PS5 i Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie