Uważajcie na fake newsy z GTA VI. Oto jeden z najnowszych przykładów, który rozlał się po sieci

GTA VI - czerwony samochód sportowy
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W tym tekście znajdziecie krótką historię o tym, jak pojedyncze słowa mogą zmienić znaczenie kontekstu całej wypowiedzi. W tle GTA VI, opinia jednego z internautów oraz nadinterpretowanie jej jako przecieku.

Sprawa dotyczy niedawnego wpisu użytkownika AccountNGT, który został na Twitterze zapytany o tytuły Rockstara. Pytanie dotyczyło jeszcze niezapowiedzianych gier Rockstara, o których pytany mógłby mieć informacje. Internauta odpowiedział następująco:

Jeśli mówimy o nowych grach, myślę tylko, że GTA VI zostanie wydane.

– napisał AccountNGT na Twitterze
GTA VI - tweet AccountNGT - opinia
Źródło: Twitter

Kluczowe jest słowo, które zaznaczyłem kursywą w powyższym cytacie. Autor odpowiedzi przedstawił jedynie swoje przemyślenia, a część gamingowych serwisów opublikowała już newsy o treści podobnej do „Informator potwierdza wydanie Grand Theft Auto VI podczas obecnej generacji”.

Warto wspomnieć, że w zasadzie AccountNGT jest zamieszany w przedwczesne ujawnienie informacji na temat gwiezdnowojennej produkcji od Quantic Dream. Nie czyni to z niego nagle Jeffa Grubba czy innego Toma Hendersona. Być może w ciągu kilku najbliższych miesięcy z jego konta pojawią się kolejne, później potwierdzone, przecieki, które podbudują wiarygodność wpisów. Na ten moment ciężko jednak traktować je jako pełnoprawne „leaki”.

Na szczęście dziś opublikowaliśmy inny wpis na temat GTA VI i jego ewentualnej premiery, który został już podparty rzetelnymi danymi i opinią fachowca w swojej branży. Więcej o tym możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie