Rok premiery GTA VI ujawniony przez Take-Two? Tak twierdzi analityk

GTA VI logo na tle palm
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Precedens wskazuje na to, że Take-Two może planować premierę GTA VI (albo innego kluczowego tytułu) w roku fiskalnym 2024. No, tak przynajmniej twierdzi analityk.

Spokojnie, warto do tego okienka wydawniczego dodać parę dodatkowych miesięcy + rok na premierę na PC.

Okienko wydawnicze GTA VI

Niedawno Take-Two dopuściło się niezwykle imponującego przedsięwzięcia. Firma zainwestowała 12,7 mld dolarów w zakup przeglądarkowego giganta – Zyngi. To, swoją drogą, największe w historii przejęcie. Nie ma się co dziwić – produkty Zyngi kojarzy chyba każdy, kto niegdyś się zagrywał w takiego chociaż Farmville.

Istotna transakcja to jednak znacznie więcej ciekawych informacji niż fakt pobicia rekordu. Take-Two podzieliło się prognozami finansowymi do 2024 roku, gdy ich roczna stopa wzrostu powinna sięgnąć aż 14 proc. Jak zauważył analityk branżowy Doug Creutz z firmy Cowen – to nawet jakieś 9 mld dolarów.

Zdaniem Creutza, to sporo przychodów, które nie wezmą się z „niczego”. Oznaczać by to mogło, że wydawca planuje premierę bardzo ważnej gry, czyli choćby takiego GTA.

Jest tylko kilka tytułów, które mogą […] dać zarządowi pewność co do tak silnej prognozy; uważamy, że jest co najmniej jedno IP Rockstara, które ukaże się do końca roku finansowego 2024.

Doug Creutz

Przypomina on, że istnieje precedens sugerujący planowaną datę wydania GTA VI we wspomnianym oknie wydawniczym. Take-Two sugerowało w ten sam sposób wydanie GTA V w roku fiskalnym 2012/2013 roku – dzięki oczekiwanym celom finansowym. Oczywiście z czasem nieco się pozmieniało, więc prognozy obniżono, a tytuł został wydany pod koniec 2013 roku.

Dlatego istnieje szansa, iż nowe GTA może ukazać się w terminie od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku. Później zapewne tytuł mógłby zaliczyć opóźnienie, aby ostatecznie dać ulgę spragnionym nowej części fanom.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie