Wiemy, kiedy najwcześniej może ukazać się GTA VI. Gra powstaje od 2014 roku

Vice City
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w GTA VI prześledzimy losy dwóch głównych postaci, a teraz w sieci pojawiają się kolejne ciekawe szczegóły.

Źródła dziennikarza Jasona Schreiera podają, że Grand Theft Auto VI było w bardzo wczesnej produkcji już w 2014 roku. Branżowi analitycy twierdzą, że gra zadebiutuje między kwietniem 2023 a marcem 2024 roku, ale deweloperzy Rockstar Games rzekomo podchodzą do tych przewidywań z dystansem. Niektórzy pracownicy firmy mają twierdzić, że premiera GTA VI jest oddalona o co najmniej dwa lata, choć na ten moment nie mogą wskazać terminu debiutu.

Źródła Schreiera potwierdzają również wcześniejsze pogłoski na temat problemów z rozwojem nowego Grand Theft Auto. Podobno jakiś czas temu z edynburskiego oddziału Rockstar odeszła grupa deweloperów, którzy mieli już dość braku postępów w produkcji gry. Nie brzmi to dobrze, choć ciężko ocenić obecny stan projektu na podstawie doniesień z jednego oddziału ogromnej firmy.

Produkcja Grand Theft Auto VI przebiega wolniej niż oczekiwano, głównie z powodu pandemii, ale także z powodu tych zmian, ponieważ pracownicy przyzwyczajają się do pracy w nowym Rockstar. Jednak wielu twierdzi, że morale jest wyższe niż kiedykolwiek i że zmiany w kulturze firmy są tego warte.

– dodał Jason Schreier na Twitterze

Medal ma jednak dwie strony. Jason Schreier wspomina w swoim raporcie, że nie brakuje też deweloperów zadowolonych z pracy w Rockstar Games, a ma być tylko lepiej. Firma podobno planuje stworzyć więcej pełnoetatowych stanowisk, zwolnić toksycznych lub trudnych we współpracy menadżerów i wprowadzić inne zmiany mające wpłynąć pozytywnie na komfort pracy deweloperów. Miejmy nadzieję, że zmiany przełożą się też na zredukowanie crunchu, który okrył Rockstar Games złą sławą w świecie game devu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie