GTA VI po raz pierwszy z bohaterką kobietą! Bloomberg: „historia jak Bonnie i Clyde”

GTA Online aktualizacja Walentynkowa
Newsy PC PS5 Xbox Series

O GTA VI słyszymy od dawna, ale dopiero ostatnio w sieci zaczynają pojawiać się naprawdę wiarygodne konkrety. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w grze podobno nie ujrzymy trzech różnych postaci, a teraz pojawiły się kolejne szczegóły.

Znany dziennikarz Jason Schreier poinformował na łamach Bloomberg, że w GTA VI prześledzimy losy nie trzech, a dwóch głównych postaci. Jedną z nich ma być kobieta pochodząca z Ameryki Południowej, a szykowana przez Rockstar przygoda ma być mocno inspirowana historią Bonnie Parker i Clyde’a Barrowa.

Jeśli powyższe wieści się potwierdzą, Grand Theft Auto VI będzie pierwszą odsłoną serii, w której gracze będą mogli wcielić się w kobietę w kampanii fabularnej. Do tej pory w postacie płci żeńskiej mogliśmy wcielać się jedynie w GTA Online.

Jason Schreier wskazuje, że wprowadzenie do gry pierwszej bohaterki w historii marki to jeden z kroków podjętych w celu zmian wizerunkowych Rockstar Games. Firma usunęła również transfobiczne żarty z GTA V, a zmiany dotknęły nawet środowiska pracy deweloperów, które – jak twierdzi źródło Schreiera – „z klubu dla chłopców zmieniło się w poważną firmę”.

Choć nie wszyscy deweloperzy mają popierać transformację studia, zdaniem wielu osób morale w zespole mają być największe w całej jego historii. Miejmy nadzieję, że przemiana Rockstar Games odbije się pozytywnie na kolejnych projektach słynnego studia.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie