Prezentacja GTA VI w tym roku? Rockstar po mistrzowsku trolluje fanów i rozbudza nadzieje

GTA VI zostanie ujawnione w tym roku? Rockstar po mistrzowsku trolluje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Rockstar to takie śmieszki, że cały czas wodzą fanów za nos. Ujawnienie nowego pojazdu w GTA Online brzmi tak, jakby miało zwiastować… ujawnienie GTA VI.

Rockstar Games w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy fani studia wyrywają już sobie włosy z głowy w oczekiwaniu na GTA VI. Cykl-fenomen ma doczekać się nowej części, co zostało już wcześniej potwierdzone. W oczekiwaniu na oficjalne informacje zdecydowanie nie pomogły obfite ubiegłoroczne przecieki. Rockstar o tym wie, dlatego też pokusił się o bardzo ciekawe nawiązanie do tej całej sytuacji. Tak przynajmniej uważają gracze i fani studia. Przyznam, że również widzę w tym pewnego rodzaju aluzję i wodzenie graczy za nos.

GTA VI teasowane przez Rockstar?

Otóż Rockstar słynie z kąśliwych wpisów na swoim blogu. Studio wszak ujawniło powstawanie nowego Grand Theft Auto w tak mało imponujący sposób, że to aż autoironiczne. Niedawno pojawił się nowy wpis, w którym znajdziemy informacje o nowym samochodzie dostępnym w GTA Online. Bardzo specyficzne słowa użyte w opisie Diamond Casino Podium jednoznacznie wskazują na to, że nie jest to jedynie przypadek.

Każdy rok przychodzi z pełną nadziei obietnicą, że ten rok będzie rokiem, w którym wszystko w końcu się połączy. Cóż, 2023 rok może być tym właśnie rokiem.

– czytamy w opisie samochodu (za Reddit)

Brzmi niemal jednoznacznie tak, jakby Rockstar po cichu zapowiadał pokaz GTA VI w tym roku. Czy tak faktycznie się może stać, a może to jednak tylko przypadek? Powiem, że nie wiem, ale fani doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to najpewniej celowy zabieg twórców. „Rockstar jawnie trolluje” – piszą niektórzy na Reddicie. „Na 100% chodzi o GTA VI” – twierdzi inny fan.

Oczywiście to faktycznie może być jedynie zbiegiem okoliczności, a spragnieni konkretów fani szukają dziury w całym. Być może jednak ma to sens, a Rockstar faktycznie zamierza ujawnić nowe GTA w oficjalnym pokazie? Niektórzy są zdania, że zwiastun może pojawić się 17 maja, czyli w 10. rocznicę wydania GTA V. To bardzo konkretna data i okrągłe 10-lecie, więc ma to sens. Z drugiej strony nie brzmi to przypadkiem trochę… na zbyt oczywiste?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie