Rockstar szykuje odpowiedź na Skyrim i Elden Ring? Nowa marka po GTA VI wyciekła

GTA VI to nie wszystko. Rockstar szykuje odpowiedź na Skyrim
Newsy PC PS5 Xbox Series

Popularny, acz czasami omylny insider twierdzi, że po GTA VI przyjdzie pora na nową markę Rockstar Games, będącą odpowiedzią na Skyrim i Elden Ring.

Nowy przeciek wydaje się dość naciągany i niepoparty zbytnio dowodami, ale z Reddicie spotkał się z bardzo sporym zainteresowaniem fanów. Nic dziwnego, skoro mowa w nim o zupełnie nowej marce Rockstar Games. Twórcy GTA i RDR mają obecnie pracować nad kilkoma projektami. Jednym z nich jest rzekomo średniowieczna gra będąca ichniejszą odpowiedzią na Skyrim i Elden Ring.

Co po GTA VI?

Tak przynajmniej uważa insider Budzz0. Na poparcie swoich słów nie ma zbyt wielu argumentów, prócz tego, o czym wiemy od jakiegoś czasu. Rockstar od lat rozwija GTA VI, ale nie tylko. W międzyczasie twórcy zajmowali się Bully 2 (ponoć kilkukrotnie kasowanym), a także eskapadami w zupełnie nowe rejony. Jednym z pomysłów – nigdy niepotwierdzonym, ale niemal pewnym – była gra fantasy osadzona w średniowieczu. Jej rozwój miał mieć miejsce przy okazji prac nad skasowanym szpiegowskim Agent.

Teraz jednak Budzz0 donosi na Twitterze, że gra nadal żyje. Insider sugeruje, iż Rockstar Games po wydaniu GTA VI chce skupić się na wspomnianej marce fantasy, rozwijanej ponoć od 2018 roku, od wydania Red Dead Redemption 2. Być może studio chce zarobić na nowym GTA, aby móc skupić się na nowych pomysłach, które niekoniecznie sprzedadzą się tak dobrze?

Ma to sens, lecz insider na poparcie swoich słów nie ma konkretnych dowodów. Jego zdaniem rzekomo skasowana przed laty gra nadal powstaje. Problem w tym, że w innym tweecie uważa, iż R* pracuje również nad Agent. To IP, jak wiadomo, zostało przez studio porzucone lata temu, więc wątpliwe jest, aby nadal próbowano coś w tym temacie zrobić.

Co ciekawe, Take-Two w ubiegłym miesiącu zarejestrowało znak handlowy „Project Ethos”. Insider twierdzi, że to właśnie może być nowa marka fantasy od Rockstara. Polecam więc podchodzić do tych informacji ze sporym dystansem, ale nie da się ukryć, iż brzmią ciekawie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie