GTA VI – Rockstar ponoć kłóci się o stronę internetową, a gra pojawiła się na Metacritic

GTA VI zauważone na Metacritic. Rockstar robi dziwne ruchy
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI zostało zauważone na Metacritic, ale może to być tak naprawdę żaden trop. Z drugiej strony Rockstar nadal wykonuje dziwne ruchy.

Dziś gruchnął przeciek, że GTA VI nie wyjdzie od razu na PC. W ostatnich dniach tego typu informacji i domysłów mamy mnóstwo, a gracze wróżą nawet zapowiedź gry z Księżyca. Jak na razie nic takiego nie miało miejsca, ale coraz więcej osób uważa, że prezentacja zbliża się wielkimi krokami. Rockstar Games wykonuje bowiem kolejne ciekawe ruchy, które sugerują, że bardzo interesują się medialną stroną Grand Theft Auto VI.

Zapowiedź GTA VI coraz bliżej?

Najpierw znany insider Tez2 poinformował, że rzekome wezwanie do usunięcia domeny internetowej jest prawdziwe. W dokumencie od prawnika Rockstar Games czytamy prośbę o polubowny transfer strony gta6.com na Take-Two. Prawnik twierdzi, że domena podlega firmie i nie chce sprawiać nikomu problemu, więc najlepiej, aby jej właściciel oddał ją po prostu wydawcy. Co ciekawe, identyczna sytuacja zdarzyła się niegdyś z witryną reddeadonline.com, a Justin Roberts faktycznie pracuje dla Take-Two.

W praktyce nie oznacza to nic, bo logiczne jest, aby Take-Two przestrzegało swoich praw i miało wyłączność na wszystko z ciągiem literek “gta” w nazwie. Dziwne byłoby, gdyby firma nie zareagowała. No ale nie pokazuje to, że zapowiedź faktycznie może się wydarzyć.

Z drugiej jednak strony gracze dostrzeli kartę Grand Theft Auto VI na Metacriticu. “To już coś” – pomyślicie, ale nic bardziej mylnego. Istnieje szansa, że to kolejny fejk lub pomyłka. Podobna karta gry z identycznym opisem widnieje na GameFAQ od co najmniej roku. Z kolei agregator ocen ma czasami dziwaczne gry w katalogu; jak choćby Granny Theft Auto czy Multi Theft Auto. To drugie jest modyfikacją do GTA Online, która z racji bycia modem nie powinna posiadać takiej karty w serwisie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie