Nowe logo Rockstar Games zwiastować ma rychły pokaz GTA VI

GTA VI zwiastun - oczekiwanie podsyca nowe logo Rockstar Games
Newsy PC PS5 Xbox Series

Fani szaleją, świnie latają, a Rockstar Games… zmienia logo. Może to oznaczać wiele – w tym zapowiedź GTA VI. Albo, tak naprawdę, to nic nie znaczy.

Tak naprawdę od razu muszę zaznaczyć, że do tych informacji polecam podchodzić z gigantycznym dystansem. Wszystko dlatego, że doniesienia w internecie są sprzeczne i nawet ja nie jestem w stanie znaleźć w tym wszystkim jakiegoś szczególnego sensu. Jedni uważają, że zwiastun GTA VI jest tuż za rogiem, a zdaniem innych… nie jest to nawet żadna nowa informacja.

Kiedy ten zwiastun GTA VI? Zapytajcie logo Rockstara

Grafik pracujący w Rockstar Games niedawno zaktualizował swoją stronę na LinkedIn. Jako tło profilu dorzucił potencjalnie nowe logo Rockstar Games. “Nowe” to w tym przypadku po prostu ikona R* na zmienionym, kolorowym tle. Fani od razu chwycili te doniesienia. W końcu teraz R* ma odcienie różu, tak zresztą kojarzonego z estetyką Vice City, czyli rzekomego miejsca akcji nowego GTA.

Oliwy do ognia dolewa fakt, że grafik szybko… zablokował swój profil. Może to dlatego, że miał zbyt wiele odwiedzin spragnionych informacji fanów? A może, co też jest prawdopodobne, po prostu “chlapnął” o zmianach za szybko?

W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby niemal to samo logo istniało już od ponad roku. Jeden z komentujących w wątku na Reddicie postanowił to sprawdzić i podzielił się swoim odkryciem.

Daty wskazują, że zostało stworzone ponad rok temu i zostało niedawno zmodyfikowane. Może to być szablon ich głównego logo, który przeszedł zmiany, które widzisz, lub może to być baner z logo GTA VI, który został zmodyfikowany, aby pasował do strony profilu LinkedIn tej osoby (tak jak zmiany dotyczyły rozmiaru). Co to oznacza? Oznacza to, że ktoś, kto wydaje się pracować w Rockstar Games, czekał przez prawie 18 miesięcy, decydując się w tym tygodniu na pokazanie grafiki, która silnie sugeruje motywy Vice City. Dlaczego teraz? Prawdopodobnie dlatego, że firma jest u progu reklamowania nowego GTA.

– twierdzi niejaki MonkeyBread

W teorii… ma to wszystko sens. To nie pierwszy raz, gdy mówi się, że zapowiedź gry może wydarzyć się nie tylko w tym miesiącu, ale nawet dzisiaj (tj. 24 października). Jak zwykle jednak bywa, może to być tylko zwykły przypadek. W praktyce najlepiej zaczekać, aż Rockstar oficjalnie wypowie się w temacie. Teoretycznie jednak to dość solidna poszlaka, że coś się zbliża.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie