Mówi, że widział zwiastun GTA VI. Gracze: Czy ten zwiastun jest z nami w pokoju?

Widział zwiastun GTA VI. Opisuje, co w nim znajdziemy
Newsy PC PS5 Xbox Series

Pewien internauta uważa, że widział zwiastun GTA VI i opisuje dokładnie, co w nim zobaczymy. Prawie nikt mu jednak nie wierzy i nie ma się co dziwić.

Teraz bez kitu muszę powiedzieć, że GTA VI może faktycznie zostać zaprezentowane w tym miesiącu. Spragnieni pokazu gracze doszukują się informacji wszędzie, choć niektórzy sensownie łączą tropy, a inni je tylko potwierdzają. Nie wiem jednak, czy to nie jest po prostu głupia nadzieja, która przeze mnie przemawia. Z pewnością jednak dołączam do sceptyków, którzy uważają, że pewien internauta ma urojenia, a nie, że widział zwiastun gry.

W serwisie Reddit pojawił się post niejakiego Lonely-Protection-93, który twierdzi, że widział zwiastun GTA VI i dokładnie opisał, co w nim znajdziemy. W momencie, w którym usiadłem do tego artykułu, opis niestety zniknął. Najwyraźniej moderatorzy wątku byli pewni, że nie ma w nim ani grama prawdy. Post usunięto przez złamanie zasady zabraniającej wrzucania postów trollerskich, żartów lub newsów.

GTA VI urojone

Piszę o tym jednak dlatego, że uważam, iż świetnie pokazuje to, jak bardzo gracze nie mogą doczekać się zapowiedzi gry i jak łatwo można natknąć się na wymyślone na kolanie fałszywe informacje. Na szczęście większość z komentujących doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w internecie nie wszystko jest prawdą. Lepiej podchodzić do wszystkiego z dużą dozą niepewności, aby uniknąć takich sytuacji.

W każdym razie wiemy już, że post był najpewniej głupim żartem. Wcześniej, gdy jeszcze był dostępny, opisywał teren bagnisty, krokodyle, panoramę Vice City, zabawę w klubach, samochody i samoloty. W zasadzie nie znalazło się tam nic, co mogłoby wskazywać, że taki zwiastun faktycznie istnieje w tej formie. W komentarzach zagrzmiało, ale dlatego, że prawie nikt nie uwierzył w głupi żart internauty.

„Czy ten zwiastun jest teraz z nami w pokoju?” – pyta ironicznie jeden z komentujących. „Znajdź pracę” – sugeruje inny. „Nieźle, do widzenia” – skwitował kolejny. Oby tylko Rockstar faktycznie miał coś niebawem do pokazania, bo inaczej gracze już totalnie oszaleją.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie