GTA V - Michael, Trevor, Franklin

GTA V i kilka innych gier Rockstar zniknęło w nocy ze Steam

0 komentarzy

GTA V, Red Dead Redemption 2, Bully i kilka innych gier Rockstar wyparowało w nocy ze Steam. Tytuły są już dostępne, ale przez dłuższą chwilę były niemożliwe do kupienia.

Jeśli jesteście nocnymi markami, mogliście zauważyć pewne dziwne zdarzenie na platformie Steam. W pewnym momencie gry Rockstar Games stały się nie niemożliwe do kupienia. Można było wejść na ich strony, ale była one mocno ograniczone.

Co więcej, profile gier pozostały niezmienione. W efekcie wyglądało to tak, jakby Rockstar uniemożliwił ich zakup z bliżej nieokreślonego powodu. Potwierdza to również historia produktów firmy na platformie. Widzimy w niej, że wydawca miał wycofać tytuły jak GTA V, Max Payne 3 i Manhunt ze sprzedaży na własne życzenia.

Rockstar Games - usunięte gry
Lista niektórych zablokowanych gier
Źródło: Twitter

Mimo wszystko, wygląda na to, że był to zwykły błąd. Po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy. Wszystkie gry da się już kupić i jeśli wejdziemy na stronę którejkolwiek z nich, wszystko wygląda tak, jak powinno.

Naturalnie gracze wysnuli liczne spekulacje. Według niektórych teorii, Rockstar miałby wdać się w spór z Valve lub nawet przygotowywać się na niespodziewane wrzucenie GTA VI na Steama. Rzecz jasna o ile ta pierwsza opcja byłaby prawdopodobna, gdyby nie szybkie rozwiązanie sprawy, tak druga teoria brzmi raczej jak jedno z wyolbrzymionych marzeń fanów cyklu.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek na Steam. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu tego roku. Wtedy jednak ze Steam całkowicie zniknęła cała masa kart gier. W efekcie nie tylko nie można było ich kupić, ale nawet nie dało się wejść na ich strony. To właściwie pewne, że znów mieliśmy do czynienia z dziwacznym błędem. Wszystko na szczęście wróciło już do normy.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się