GTA V na Androidzie i Nintendo Switch. Tylko to zobaczcie

GTA V odpalone na Androidzie i Switchu | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy Switch Technologie

GTA V zostało uruchomione na Androidzie i Nintendo Switch. Efekt jest zdumiewający, a zawdzięczamy go grupie moderów, fanów gry.

GTA V trafiło pierwotnie na PS3 i Xbox 360, więc jest to w teorii na tyle stara gra, że powinna bez problemu działać na Nintendo Switchu, a nawet… urządzeniach mobilnych.

GTA V na nowych platformach?

Doskonale wiem, że wszyscy nie mogą doczekać się premiery GTA VI, ale do tego czasu jeszcze trochę zostało. W międzyczasie fani wzięli sprawy w swoje ręce, a ich ambicją jest przeniesienie Grand Theft Auto V na Nintendo Switch, Linuksa i urządzenia z Androidem. Pierwszy etap prac mają za sobą, ale jak na razie nie jest to nic szczególnie zachwycającego. Sam fakt, że gra “działa” (o tyle, o ile) może już zdumiewać!

Jak donosi fanowska społeczność GTA Focal, grupie moderów udało się uruchomić grę na Nintendo Switch i systemach z Androidem. Ich fanowski port nie jest jednak w ogóle grywalny. Załączone wideo pokazuje ekran wczytywania, nieustannie atakowany kolejnymi błędami. Mimo wszystko, to zawsze pierwszy krok do czegoś większego.

Nie oznacza to jednak, że zadanie jest łatwe. Choć tytuł pierwotnie wyszedł na PS3 i X360, Switch i Android są zupełnie inną platformę. To, że powinny “udźwignąć” grę jest niemal pewne, ale sprawieniem, aby w ogóle działała, należy do trudniejszej części. W teorii efekt starań fanów pokazuje, że nawet Rockstar po tylu latach mógłby bez problemu przenieść swój hit na choćby stareńkiego już Switcha. Współcześnie nawet iPhone 15 pozwala na granie w nawet najnowsze tytuły, lecz… nie zawsze działają tak, jak chcieliby tego inżynierowie Apple.

Źródło: https://twitter.com/GTAFocal/status/1773384083126542805

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie