GTA The Trilogy The Definitive Edition debiutuje na Steam, ale wciąż nie dostało nowej aktualizacji

GTA The Trilogy The Definitive Edition trafiło na Steam i nie jest dobrze
Newsy PC

Gracze są wściekli na GTA The Trilogy The Definitive Edition. Mimo premiery na Steam gra wcale nie doczekała się nowej aktualizacji, a od ostatniej minęło parę miesięcy.

Wcześniejsze plotki wskazywały na to, że nowe-stare GTA doczeka się wydania na Steam i Epic Games Store. Teraz okazało się, że faktycznie – gra zadebiutowała na Steam (po ponad roku od premiery), ale nie w EGS. Na więcej informacji w tej sprawie trzeba poczekać, ale możemy pokrótce omówić problemy w wersji steamowej.

GTA The Trilogy The Definitive Edition nie ucieszyło graczy

Debiut w kolejnym strefie cyfrowym to świetna okazja do przekonania do siebie kolejnych odbiorców. Może i miałoby to sens, gdyby nie była mowa o odświeżonych trzech pierwszych trójwymiarowych częściach serii Grand Theft Auto. Kolekcja spotkała się z tragicznym odbiorem, miała mnóstwo bolączek i problemów. Nic dziwnego, że dla wielu była jedną z najgorszych premier 2021 roku. Na Steam wcale nie jest lepiej.

Zestaw dostępny jest wyłącznie właśnie jako zestaw, a nie w formie osobnych gier. Gracze jednak już teraz wystawiają oceny poszczególnym pozycjom. Największym „powodzeniem” cieszy się Vice City (70% pozytywnych opinii). „Trójka” i San Andreas to już odpowiednio 67% i 68% dobrych not od graczy. Czyli nie ma może dramatu wielkiego, ale „mieszane” opinie zdecydowanie nie pomagają.

Gracze najbardziej narzekają na bolączki produkcji znane od dawna. Mamy tu nieogarniętą optymalizację, wiele bugów i glitchy oraz okazjonalne wywalanie do pulpitu. Zapytacie: „jakim cudem gra wydana stosunkowo dawno temu wciąż ma te same problemy?”. Otóż twórcy nie pokusili się od dawna o żadną aktualizację. Wielu fanów liczyło, że nowa premiera to także świetna okazja do spatchowania gry, ale nic takiego się nie wydarzyło. Ostatnia spora łatka wylądowała w lutym 2022 roku.

Mimo wszystko zestaw dostępny jest obecnie za 134,50 zł – został przeceniony o połowę. Promocja trwa do 2 lutego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie