Jak wypada GTA The Trilogy The Definitive Edition pół roku po premierze? Eksperci zabrali głos

Vice City
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

GTA The Trilogy The Definitive Edition zadebiutowało w kiepskim staniem, lecz dość szybko zabrano się za poprawki. Jak teraz radzi sobie paczka odświeżeń od Grove Street Games?

Digital Foundry zapoznało się z poprawionymi wersjami wszystkich trzech produkcji i wydało werdykt. Już na wstępie można powiedzieć, że aktualizacje zrobiły swoje, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.

Jeśli nie spodobała Wam się nowa stylistyka gier lub nietypowe modele postaci, nie spodziewajcie się nowości. Te elementy gry pozostały praktycznie bez zmian i wątpliwe, że zostaną zmodyfikowane w kolejnych aktualizacjach. Wprowadzono jednak pewne kosmetyczne poprawki, na przykład zmieniające deszcz, który potrafił dosłownie oślepić graczy.

Poprawiono również rażące w oczy błędy w niektórych napisach, które mogliśmy ujrzeć w światach gier. Wiele literówek doczekało się poprawy, a i wybrane tekstury stały się bardziej czytelne. Digital Foundry zwraca jednak uwagę, że sporo z nich wciąż jest rozmazanych.

GTA The Trilogy The Definitive Edition doczekało się też poprawek bugów, na które mocno narzekali gracze w chwili premiery. Jest ich podobno dużo mniej i nie są tak uciążliwe, jak jeszcze parę miesięcy temu.

Ostateczny werdykt Digital Foundry wskazuje, że poprawa jest widoczna, lecz paczka odświeżeń nadal wymaga wielu usprawnień. Jeśli bardzo chcecie zagrać, nie powinniście natknąć się jednak na rażące niedoróbki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie