GTA IV jest lepsze od GTA V. Oto argumenty

Jeden z graczy postanowił porównać obie odsłony gry od Rockstar.

Użytkownik YouTube, posługujący się nickiem CrowbCat, przygotował ciekawe porównanie GTA IV z GTA V, które ma udowodnić, że starsza część przerasta obecną przynajmniej w kilku kwestiach.


Gracz porusza takie aspekty, jak fizyka, sztuczna inteligencja, walka wręcz czy strzelanie. Jako pierwszy przykład podaje sytuację z dwoma policjantami. Podchodząc do gliniarzy w GTA V bardzo łatwo dostać kulkę w łeb bez powodu. W GTA IV – jak twierdzi CrowbCat – jest zupełnie inaczej.

Co jeszcze wytyka autor porównania najnowszej odsłonie Grand Theft Auto? Zapraszamy do oglądania. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy zgadzacie się z takimi argumentami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • M.P.DJ.W

  Mi akurat argument “pojedź-zabij-zadzwoń” się bardzo podobał w GTA 4 (może przez to, że mam do niej sentyment), ale tak czy inaczej UWIELBIAŁEM misje w GTA 4 i zawsze byłem ciekaw, jaka będzie następna. Ja wtedy byłem młodszy i nie patrzałem na opowieść fabuły. Model strzelania i fizyka ciał bardzo przypadły mi do gustu, dlatego cieszyłem się, jak w prawie każdej misji trzeba było strzelać.
  W GTA V fabuła jest bardziej spójna i dopracowana, ale szczerze? Uproszczony model strzelania nie był najlepszy. Do dużo mniej misji i więcej zadań pobocznych, które wcale nie przypadły mi do gustu.
  Wolelibyście strzelać do przeciwników, czy może zapieprzać po mieście jakimś głupim holownikiem ;p
  Tyle w temacie, GTA 4 lepsze! Oczywiście mówimy o singleplayer..

 • Emil

  I tak nigdy nie będzie takiej gry jak Vice City. Takiego klimatu już nie stworzą. Pieprzyć fizykę, grafikę. grywalność się liczy, smaczki. Teksty w radio. NIE DO PRZEBICIA

 • human

  Zgadzam się! Grałem w obie i piątka znudziła mi się po tygodniu a jej poprzedniczka działa mi na wyobraźnie do dziś. Wynika to z detali pokazanych właśnie na tym filmiku. Mamy tutaj do czynienia z konfliktem realizm – grywalność. Jak widać przesadna dbałość o rozrywkę nie wyszła na dobre, przynajmniej w moim odczuciu. Szkoda że Rockstar nie poszedł za ciosem i pozmieniało wiele z tych rzeczy, bo czekałem na piątkę i się niestety bardzo zawiodłem.

 • Skipperab

  Zgadzam się bo grałem w Gta IV a od tygodnia posiadam GTA 5 i sczerze powiem wam GTA IV nieco lepsze ale GTA 5 też może być

 • Anonymous

  I tak jestem zdania że GTA IV daje więcej frajdy, porównanie fizyki GTA V vs GTA IV jest na duży + do GTA IV, wejścia do tych budynków etc. etc. GTA V jest nowszą grą i Rockstar pomyślał nad fabułą bo w GTA IV była no lekko mówiąc kiepska… Szkoda że GTA IV nie była tak aktualizowana jak teraz GTA V.
  No i jeszcze jeden wygryw do GTA V… optymalizacja gry!

 • Xyz

  Argument całkowicie deklasujący GTA IV, w piątce misję są różnorodne i z pomysłem, a w 4 90% misji polegało na schemacie pojedź-zabij-zadzwoń

 • Mam sentyment do GTA 4, to był czas kiedy jeszcze nie miałem zbyt dobrego komputera i i tak napieprzałem w tą grę po kilka godzin dziennie na 10 fpsach i było z tego więcej zabawy niż GTA 5 ultra :/
  Sad but true :/

234 Shares
Share234
+1
Tweet