GTA 5 skrywa tryb multiplayer z Grand Theft Auto 4

GTA-5
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Eminem chciał zagrać w filmie GTA. Teraz wychodzi na jaw, że w GTA 5 mogliśmy mieć tryb rodem z Grand Theft Auto 4.

Rockstar podobno odrzucił propozycję filmu GTA z Eminemem i to już przełknęliśmy. A jak pogodzicie się z tym, że z GTA 5 wycięto świetny multiplayer z poprzedniej części serii?

GTA 5 i kolejna tajemnica w plikach gry

Kto grał w GTA 4, pamięta zapewne multiplayer Cops 'n’ Crooks, gdzie jedni wcielali się w gliniarzy, a drudzy w bandytów. Lataliśmy za sobą po całym Liberty City. Zadaniem przestępców było eskortowanie szefa do konkretnego miejsca, a zadaniem policjantów zrobienie wszystkiego, by przeciwnikom się nie udało.

Podobny tryb miał pojawić się w GTA 5, ale najwyraźniej został anulowany przez Rockstar w 2020 roku – donosi serwis PCGamesN. Niedawna baza danych wydaje się sugerować, że Cops 'n’ Crooks lub odmiana tego trybu była nawet obecna w GTA 5, kiedy tytuł zadebiutował w 2013 roku. Tryb nigdy nie ujrzał jednak światła dziennego.

Na łamach wspomnianego serwisu czytamy, że w takim trybie rywalizujące ze sobą drużyny przestępców i stróżów prawa walczyłyby o kontrolę nad różnymi obszarami w całym Los Santos. Terytoria przechodziłyby z rąk do rąk, a celem miała być ochrona własnego terytorium i jednocześnie walka o podbicie terenu przeciwników.

Brzmi to podobnie do tego, z czym mieliśmy do czynienia w GTA: San Andreas. To właśnie tam całe Los Santos było podzielone między Grove Street Families i Ballas. Naszym zadaniem było zdobywanie i utrzymywanie kolejnych obszarów mapy. YouTuber posługujący się pseudonimem Wildbrick142 opowiada o pozostałościach trybu Cops 'n’ Crooks w GTA 5. Twierdzi, że w plikach gry w wersji na PC istnieją dowody zdradzające, iż gracze rywalizowaliby na co najmniej 41 terytoriach.

Cóż, choć Rockstar nadal rozwija GTA Online o kolejne nowości, jest raczej mało prawdopodobne, że wdroży na serwery tryb Cops 'n’ Crooks. Bo przecież pracują nad GTA 6…

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie