Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GTA 5 osiągnęło gigantyczną sprzedaż. Take Two chwali się wynikami

GTA 5 to zdecydowanie jedna z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów. Take Two pochwaliło się wynikami gry.

Grand Theft Auto V to chyba największy fenomen ostatnich lat. Gra sprzedała się wyśmienicie nie tylko dzięki dobrej jakości zabawy, ale też wydaniu na dwóch (i wkrótce trzech) generacjach konsol. Wydawca piątego GTA znalazł wielu chętnych do zakupu tej samej gry po raz drugi a nawet trzeci i nic dziwnego, że tytuł ten bije kolejne rekordy.

Take Two podzieliło się aktualizacją sprzedaży swoich najpopularniejszych tytułów:

  • Grand Theft Auto V – 135 milionów kopii
  • Red Dead Redemption 2 – 35 milionów kopii
  • NBA 2K21 – 5 milionów kopii
  • The Outer Worlds – 3 miliony kopii
  • Mafia Trilogy (wersja definitive) – 2 miliony kopii
  • PGA Tour 2K21 – 1 milion kopii

Król mógł być tylko jeden. Przygoda Michaela, Franklina i Trevora wciąż góruje na listach sprzedaży i zapewne sytuacja nie ulegnie zmianie na kolejnej generacji. Powodem sukcesu jest nie tyle rewelacyjny tryb fabularny, co stale oblegany przez graczy moduł online.

Rockstar doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w oczekiwaniu na GTA VI fani nie zrezygnują z wciąż rozwijanego GTA w formule multiplayer i zamierza to wykorzystać do powiększenia budżetu.

Warto przypomnieć, że GTA 5 pojawi się na konsolach nowej generacji nie tylko w formie niezmienionej wersji przeznaczonej do wstecznej kompatybilności, ale też w lekko podrasowanej formie. Oczywiście za pełną cenę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%