Nowa aktualizacja GTA 5 usuwa zawartość z gry, ale Rockstar i tak jest superbohaterem

GTA-5-mod-policja
Newsy PS4 XOne

Najnowszy patch do GTA 5 z pewnością nie spodoba się posiadaczom konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. To oni stracili właśnie dostęp do świetnego trybu gry. Jednak deweloper zadbał, by strata za bardzo nie bolała.

Studio Rockstar Games już w styczniu informowało, że pod koniec lutego z GTA 5 oraz GTA Online zniknie jeden z trybów. Dotyczy to konsol starszej generacji, czyli PS4 oraz Xbox One. Patch wylądował na serwerach, więc dokonało się. Od teraz na last-genach nie skorzystamy z Edytora Rockstar, który jest powiązany z kilkoma osiągnięciami/trofeami. Na szczęście, zbieracze pucharków mogą odetchnąć.

Nowa aktualizacja GTA 5. Duże straty, ale i dobre rozwiązanie

Pisząc w styczniu o usunięciu Edytora Rockstar z GTA 5 na konsolach PS4 i Xbox One wspominaliśmy, że wraz z tym stracimy możliwość zdobycia wszystkich osiągnięć w grze. Jednak deweloper zaskoczył wszystkich i do tego nie dopuścił.

Na oficjalnej stronie studia możemy przeczytać, że osiągnięcia i trofea, które można było wcześniej odblokować za pomocą Edytora Rockstar, będą teraz możliwe do odblokowania w trybie reżyserskim. Zatem pomimo zablokowania Edytora Rockstar, pozostawiono nam dostęp do trybu reżyserskiego! Uratowano w ten sposób m.in. pucharki Vinewood Visionary oraz Majestic, które pierwotnie mogliśmy odblokować jedynie eksportując nagrane w edytorze klipy. Teraz wystarczy, że jedynie wejdziemy 10 razy w tryb reżyserski.

Zmiana wymagań dotyczących odblokowania trofeów, które zostają wycofywane, powinno być normalną praktyką w branży. Jednak tak nie jest, więc Rockstar Games jawi się nam pod tym względem jako prawdziwy superbohater.

Oprócz wspomnianych zmian, najnowsza aktualizacja GTA 5 naprawiła błędy związane z czatem głosowym na PlayStation 4 i Xbox One. W GTA Online pojawił się również nowy samochód, sedan Impaler SZ.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie