Rockstar zablokuje popularny tryb GTA 5. W lutym miliony graczy straci dostęp

GTA-5
Newsy PS4 XOne

Mamy złą wiadomość dla osób, które grają w GTA 5 na konsolach PS4 oraz Xbox One. Studio Rockstar Games wydało komunikat.

GTA 5 to jedna z najpopularniejszych gier w historii współczesnego gamingu. Tytuł dołączył niedawno do oferty PS Plus Extra, więc sporo kolejnych osób otrzymało do niego dostęp. Niestety, coraz więcej nowości w grze pojawia się tylko na PC oraz konsolach obecnej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series. A teraz Rockstar zapowiada, że na last-genach zablokuje jeden z popularnych trybów. Nie skorzystamy z niego zarówno podczas kampanii fabularnej Grand Theft Auto 5, jak i podczas zabawy w GTA Online.

GTA 5 straci 20 lutego ważny tryb na PS4 i Xbox One

Studio opublikowało na swojej oficjalnej stronie komunikat, w którym ujawnia, że za kilka tygodni zablokuje Rockstar Editor na PS4 i Xbox One. Jeśli ktoś nie wie, to w skrócie przypominamy, że chodzi o specjalne narzędzie będące częścią Grand Theft Auto V, które pozwali graczom nagrywać, edytować i udostępniać rozgrywkę z trybu fabularnego oraz GTA Online.

Od 20 lutego 2024 r. Edytor Rockstar nie będzie już dostępny w Grand Theft Auto V i GTA Online na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ta zmiana jest konieczna, abyśmy mogli zapewnić bieżące aktualizacje tych gier na obu platformach.

Rockstar Games

Niesie to za sobą dwie bardzo ważne konsekwencje. Po pierwsze, 20 lutego wszystkie Twoje klipy i projekty, które tworzysz w edytorze, zostaną po prostu usunięte. Jedyną szansą, by je uratować, jest wyeksportowanie filmików do serwisu YouTube. Po drugie, od wspomnianego dnia stracimy na starszych konsolach możliwość zdobycia 10 trofeów. Są one połączone z edytorem, zatem zostaną wycofane na last-genach wraz z usunięciem tego trybu.

Na szczęście połowę pucharków zdobędziemy dosyć łatwo. Wystarczy bowiem wskoczyć do Edytora Rockstar, wybrać postać i wyeksportować filmiki o dowolnej długości. Z kolei druga połowa to już trudniejsza sprawa. Osoby, które długo już grają w GTA 5 i mają duże postępy w rozgrywce, jeszcze dadzą radę. Ale ci, którzy dopiero zaczynają przygodę w Los Santos będą miały naprawdę ciężko. Konieczne będzie np. zebranie wszystkich roślin peyote porozrzucanych po całym świecie. Pomocna okaże się tutaj mapa do GTA 5, na której zaznaczono lokalizacje wszystkich halucynogennych roślinek.

Pamiętajcie też, że Rockstar Games zapowiedziało już następcę Grand Theft Auto 5. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o GTA 6.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie