Gry z PS5 na PC? Sony tłumaczy sytuację po wrzuceniu Horizon Zero Dawn na Steam

0 komentarzy

Jedna z najlepszych ekskluzywnych gier na PlayStation 4 – Horizon Zero Dawn – posiada już własną kartę produktu na Steam. Czy to koniec tytułów na wyłączność od Sony i wszystko, co wyjdzie na PS5 zobaczymy na pecetach? 

Plotki o przeniesieniu Horizon Zero Dawn z PlayStation 4 na PC wczoraj się potwierdziły i wiemy już, że kompletna edycja tytułu – z dodatkiem The Frozen Wilds – trafi w ręce pecetowej społeczności latem tego roku. Niektórzy zaczęli krzyczeć, że Sony idzie śladami Microsoftu. Amerykanie już dawno zrezygnowali z ekskluzywności gier na Xbox, które pojawiają się również na PC. Szef PlayStation Worldwide Studios sugeruje jednak, że Sony tak daleko się nie zapędzi.

Gry na PS5 wciąż ekskluzywne, ale…

W obszernym wywiadzie opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation, Hermen Hulst stwierdził odnośnie wizji/przyszłości wewnętrznych zespołów deweloperskich Sony:

Jesteśmy bardzo przywiązani do dedykowanego sprzętu, tak jak kiedyś. Nadal będziemy kontynuować ten kierunek. Jesteśmy również bardzo przywiązani do wysokiej jakości gier na wyłączność. Do mocnych narracyjnych produkcji dla jednego gracza.

Jednocześnie będziemy bardzo otwarci na eksperymenty, na nowe pomysły. Po prostu chcąc sprawdzić, co zadziała. Myślę, że to także bardzo duża część DNA Worldwide Studios.

Otrzymaliśmy w tej wypowiedzi uspokojenie społeczności PlayStation, że nadal będzie otrzymywać gry na wyłączność, ale z jasną sugestią, że jeśli Horizon Zero Dawn przyjmie się na PC i dobrze się sprzeda, to kolejne gry – już z PS5 – mogłyby podzielić losy Aloy.

Nie będzie jednak sytuacji, że 100% gier z PS5 zobaczymy na Steam – podkreśla Sony. Redaktor prowadzący rozmowę zapytał wprost:

PlayStation nie jest obce publikowaniu tytułów na PC, ale Horizon: Zero Dawn to jedna z największych gier, które dokonały tego skoku. Czy jest coś, co powiesz fanom PlayStation? Co to oznacza na przyszłość?

Hermen Hulst odpowiada: Pewnie. Uważam, że ważne jest, abyśmy byli otwarci na nowe pomysły, jak przedstawić większej liczbie graczy markę PlayStation i pokazać ludziom, że może tego właśnie im brakowało.

I uspokajając niektórych graczy, wypuszczenie jednego własnego tytułu AAA na PC niekoniecznie oznacza, że ​​każda gra będzie teraz na PC. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn doskonale pasował do tego konkretnego przypadku. Nie mamy jeszcze konkretnej daty premiery [wydania na PC] i jesteśmy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt.

Dajcie znać, jak Wy podchodzicie do decyzji wydania Horizon Zero Dawn na PC. Słuszny krok Sony?

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się