PS5 PlayStation Studios

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gry na PS5 pod marką PlayStation Studios. Sony ujawnia animację

Sony pokazuje krótki filmik z logo PlayStation Studios. Zobaczymy je wkrótce na reklamach, trailerach, a nawet na pudełkach i płytach z ekskluzywnymi grami na PS5. 

Jeszcze nie widzieliśmy ekskluzywnych gier na PS5, ale już wiemy, jaka animacja poprzedzi ich pokazy. Sony zaprezentowało markę PlayStation Studios, która – jako logo promujące gry na wyłączność – zadebiutuje wraz z premierą PlayStation 5 (dzięki Gamesindustry).

PlayStation Studios, by zbudować świadomość wśród graczy

Jak możecie zobaczyć na poniższym filmiku, animacja przedstawia takie serie jak Uncharted, LittleBigPlanet, God of War, Ratchet & Clank, Horizon: Zero Dawn i The Last of Us. Nie jest to jednak stały zestaw, a sama długość klipu może być różna w zależności od sytuacji.

Jesteśmy z tego powodu bardzo podekscytowani – tak powołanie do życia PlayStation Studios komentuje Eric Lempel, starszy wiceprezes i dyrektor marketingu globalnego w Sony Interactive Entertainment. – W ciągu ostatnich kilku lat – a nawet ostatniej dekady – moc tytułów pochodzących z naszych studiów stała się silniejsza niż kiedykolwiek. Zastanawialiśmy się, jak zjednoczyć wszystkie te wspaniałe gry pod jedną marką i uświadomić graczom, że widząc tę ​​markę, mogą się przygotować na solidne, innowacyjne i głębokie doświadczenia, którego oczekują od gier pochodzących z PlayStation. Więc wymyśliliśmy PlayStation Studios – dodaje.

Eric Lempel podkreśla, że intro z logo PlayStation Studios będzie emitowane przede wszystkim na początku materiałów z ekskluzywnych gier, ale marka będzie istnieć jednocześnie w wielu innych miejscach. Dodatkowo, Sony stworzyło kilka odmian animacji (krótszych), które poprzedzą trailery gier. Znak PlayStation Studios ma być pokazywany ponadto w reklamach oraz na pudełkach z grami oraz na samych płytach.

Uważamy, że to dobry sposób, aby poinformować konsumentów, że jeśli zobaczą logo, mogą oczekiwać wysokiej jakości gier, jakich od nas oczekują. Ta marka będzie istnieć dla dobrze znanych istniejących franczyz, a także nowych, których jeszcze nie ujawniliśmy – zaznacza Lempel.

Przedstawiciel Sony informuje też, że z czasem, gdy wprowadzimy dobrze ugruntowane marki, możemy dostosować tą animację, aby potencjalnie pokazać franczyzę na przestrzeni lat, nowe postacie, które weszły do rozgrywki.

Ważne jest również to, że oprócz gier opracowanych przez własne studia Sony – takie jak Naughty Dog, Insomniac, Santa Monica Studio, Media Molecule i Guerrilla Games – marka PlayStation Studios będzie miała również zastosowanie do gier stworzonych przez twórców pracujących na zlecenie pod kierunkiem Sony. – Jeśli nasze studia zarządzają produkcją tych gier i współpracują z zewnętrznym programistą, nadal będą one dostępne pod marką PlayStation Studios – wyjaśnia Lempel.

Zatem oglądajcie i piszcie, jak podoba się Wam pomysł Sony na PlayStation Studios!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się