Intro z pierwszego Gran Turismo z PSX-a i porównanie wszystkich części [WIDEO]

Gran Turismo porównanie
Newsy PS2 PS3 PS4 PS5

Premiera Gran Turismo 7 będzie miała miejsce już 4 marca 2022 roku. Wróćmy jednak wspomnieniami do poprzednich odsłon serii.

Wszyscy, którzy mieliście okazję w latach 90. być szczęśliwymi posiadaczami PlayStation, zapewne pamiętacie Gran Turismo wraz z intro otwierającym grę. Już wtedy było jasne, że Polyphony Digital skupi się przede wszystkim na autach.

Produkcja, która ukazała się w 1997 roku oferowała 140 licencjonowanych samochodów. Każdy z nich, przynajmniej tak twierdzą twórcy, charakteryzował się nie tylko unikatowymi właściwościami jezdnymi, ale też własnym oryginalnym dźwiękiem silnika. Rzecz niespotykana w tamtych czasach, przynajmniej na taką skalę.

Sam do dziś pamiętam też intro początkowe z utworem “Moon Over The Castle”, które w różnych wariacjach można znaleźć na YouTube.

Jako że premiera Grań Turismo 7 będzie mieć miejsce już 4 marca, warto przy okazji zobaczyć, jak zmieniała się seria na przestrzeni ćwierć wieku. Tak, nie mylicie się. To właśnie tyle czasu minęło od debiutu pierwszej części gry, która zrewolucjonizowała gatunek produkcji wyścigowych.

Jakie są Wasze wspomnienia z tą produkcją? Dajcie znać w komentarzach.

https://www.youtube.com/watch?v=P5n-DogQhQg
Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie