Oto 8 zdjęć pokazujących, jak zmieniła się seria Gran Turismo przez 25 lat istnienia

Gran Turismo 1 na PSX
PS2 PS3 PS4 PS5

Legendarna seria gier wyścigowych zawsze była oczkiem w głowie Sony. Po świetnie przyjętej pierwszej części wydawca postanowił, iż to GT zostanie ich głównym daniem dla fanów gier wyścigowych. W pewien sposób możemy założyć, iż jest to konkurent serii Forza z obozu Microsoftu. Warto jednak zaznaczyć, że o ile Forza to arcade pełną gębą, o tyle GT skręcało zawsze w stronę symulacji.

„Jedynka” zadebiutowała jeszcze na pierwsze PlayStation w 1998 roku. Twórcy przedstawili graczom kompleksowy system jazdy i naprawdę wyjątkową jak na tamte czasy grafikę. Gran Turismo pozostało w sercach fanów wyścigów na długi czas. Przez kolejne 25 lat doczekaliśmy się kolejnych 5 głównych odsłon serii. No i do tego poboczne części. Trochę tego było.

Patrząc dziś na screeny z pierwszych edycji, raczej ciężko się nie uśmiechnąć. Zapewne wielu z Was zapamiętało te pozycje jakby… ładniej? No, ale to wciąż kawał sprawiających frajdę gier. Na kolejnych stronach możecie obejrzeć zdjęcia z głównych części cyklu (z uwzględnieniem pobocznego Sport, który de facto sprawiał wrażenie pełnoprawnej kontynuacji).

Od tego wszystko się zaczęło… – zdjęcia kolejnych części znajdziecie na następnych stronach

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie