Gran Turismo 7 powala liczbą tras. Samochodów też nie brakuje

Gran Turismo 7 - zrzut ekranu
PS4 PS5

Potwierdzono, ile tras i samochodów zaoferuje Gran Turismo 7. Polyphony Digital przygotowało całą masę zawartości do swojej produkcji.

Jeśli chodzi o trasy, po których się przejedziemy, przygotowano ich “ponad 90” – czytamy w japońskiej broszurze reklamującej grę. Nie poznaliśmy jednak liczby lokacji, na których rozmieszczono trasy. Dla porównania, Gran Turismo Sport zadebiutowało z jedynie 39 trasami w 17 różnych lokacjach.

O liczbie samochodów wiedzieliśmy już wcześniej, ale nie była ona konkretna – wspominano, że ma ich być ponad 400. Teraz wiemy, że w chwili debiutu będzie ich aż 420 – w GT Sport było ich jedynie 168. Tyle pojazdów w GT7 powinno usatysfakcjonować nawet najbardziej zagorzałych fanów serii.

Poprzednia odsłona Gran Turismo była krytykowana za stosunkowo niewielką ilość zawartości. Oczywiście gra rozrastała się wraz z późniejszymi aktualizacjami, ale na premierę miała prawo rozczarowywać. Nic dziwnego, że deweloperzy zdecydowali się na wypuszczenie Gran Turismo 7 ze znacznie większą liczbą samochodów i tras w chwili premiery.

Niedawno ujawniono też, jakie next-genowe funkcje wesprze Gran Turismo 7. Więcej na ich temat przeczytacie w tym artykule.

Gra zadebiutuje 4 marca 2022 roku. Będzie dostępna tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie