Gran Turismo 7 w prezentacji VR-u 8K. Sony, co kombinujesz?

Gran Turismo 7 - prototypowy VR Sony 8K
PS4 PS5

W sieci można natrafić na zdjęcia przedstawiające Gran Turismo 7, które zostało uruchomione na goglach do wirtualnej rzeczywistości. Bardzo możliwe, że produkcja dostała lub w przyszłości otrzyma wsparcie dla PS VR 2, choć wymienione kadry na pewno dotyczą czegoś innego.

Kilka dni temu informowałem na temat prototypu gogli VR od Sony, które wyświetlają obraz w rozdzielczości 8K. Tak się składa, że redakcja z japońskiego Engagdet miała przyjemność zaznajomić się z nim. Tamtejsi dziennikarze zobaczyli w akcji tryb Scapes przedstawiającym samochody z Gran Turismo 7.

Prototypowy VR Sony 8K - Gran Turismo 7 - matryce

Na zaprezentowanym kadrze można zauważyć 4 sportowe auta, wliczając w to odpowiednio: Aston Martin DB5, Ferrari 250GT Lusso, Jaguar E-Type i Mercedes 300SL. Niestety, nie przekazano nic poza wspomnianym trybem fotograficznym, choć wiadomym jest, że gracze najbardziej chcieliby zobaczyć samą rozgrywkę w trybie VR.

Gran Turismo 7 - tryb scapes VR
Źródło: Engadget

We wcześniej wymienionym newsie pisałem o tym, że prototyp gogli znalazłby swoje zastosowanie także w grach wideo. Engagdet twierdzi jednak, że jest on daleki do jakiegokolwiek wprowadzenia na rynek i nie powinien być traktowany jako PS VR2. Potwierdza to tylko moje poprzednie domysły, że prędzej technologie zastosowane w urządzeniu mogłyby zostać użyte przy ewentualnym PS VR 3.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie