16-letni gracz Minecrafta skazany na więzienie po oskarżeniach o terroryzm

Minecraft - Steve, Alex, moby na górce
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

16-letni Rosjanin został skazany przez sąd na 5 lat więzienia po oskarżeniach o terroryzm. Wraz z dwoma kolegami w Minecrafcie zbudował kopie rządowych budynków, które planowali wysadzić – najpewniej tylko w grze, choć zebrane dowody sugerują coś innego.

Sprawa ciągnęła się od 2020 roku, kiedy to wtedy 14-letni Nikita Uvarov wraz z dwoma kolegami w podobnym wieku został zatrzymany przez policję. W tym samym roku grupa dzieci budowała na serwerze Minecrafta repliki budynków policji w Kansku i lokalnej siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Ich celem było stworzenie symulacji wysadzenia budowli – informuje TweakTown.

W czwartek skazano Uvarova na 5 lat więzienia i 400 dolarów grzywny, ponieważ został uznany za winnego terroryzmu w formie „prowadzenia ćwiczeń szkoleniowych w celu przeprowadzania działalności przestępczej”. Jego koledzy nie zostali skazani ze względu na „ułatwienie śledztwa”.

Organom ścigania udało się uzyskać dostęp do zapisu rozmowy między oskarżonymi dziećmi, które dyskutowały o anarchizmie, pirotechnice oraz o krytyce działań Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Ponadto udało się dotrzeć do informacji, według których gracze Minecrafta uczyli się o produkcji materiałów wybuchowych już w 2019 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie