Odbierajcie tę świetną grę za darmo, bo zdecydowanie jest tego warta

Gra za darmo, którą musicie odebrać. Wstyd ominąć okazję
Newsy PC

Styx: Shards of Darkness może nie wytycza nowych standardów, ale to kawał solidnej przygody i to w konwencji skradanki fantasy. Teraz jako gra za darmo.

GOG dość nagle postanowił celebrować Black Friday 2023 z impetem, bo wrzucił możliwość odbierania wyjątkowo przeoczonej, lecz udanej gry zupełnie za darmo. Platforma wie, że nie zamierza robić tego bez przerwy, więc oferta jest mocno ograniczona czasowo. Na ten moment lepiej więc się pospieszyć, bo wielka szkoda przegapić taką ofertę.

Polecam, choć jednocześnie przestrzegam, że nie ma mowy o wielkim hicie. Styx: Shard of Darkness to ciepło przyjęta, choć niepozbawiona wad skradanka w konwencji fantasy. Wcielamy się w niej w tytułowego goblina, mistrza w swoich złodziejskim fachu. Cel? Ogarnięcie całego bajzlu, który może rozpocząć się, gdy potajemne stowarzyszenia zaczynają swoje obrady. Trafimy więc do miasta mrocznych elfów, krainy krasnoludów i wielu innych kolorowych oraz urokliwie zaprojektowanych lokacji.

Warto dodać, że gra jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Styx: Master of Shadows, ale nie musicie jej znać, aby w pełni cieszyć się rozgrywką. Teraz mechaniki skradania i arsenał goblina są o wiele bogatsze, a i trafimy do wielu bardzo otwartych lokacji, z pełną dowolnością dotarcia do celu.

Jeżeli chcecie odebrać grę za darmo, zrobicie to na GOG.com, o, w tym miejscu. Gra za darmo dostępna do 29 listopada 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie