Nowa darmowa gra na Steam dla fanów strzelania i… piłki nożnej

Gra za darmo na Steam to połączenie FPS-a i FIFA | Newsy - PlanetaGracza
Gry za darmo Newsy PC

Nowa gra dostępna za darmo na platformie Steam to Turtle Champions, które… jest dziwne. Bo to strzelanka, ale z piłką nożną w roli głównej. Hm… piłką “strzelaną”?

Co się stanie, gdy połączymy strzelanie rodem z klasycznych FPS-ów z motywami piłkarskimi? Szczerze powiedziawszy, sam nie wiem, ale pomysł jest na tyle kuriozalny, że faktycznie mógłby się sprawdzić. Niestety Turtle Champions to “skrajny” indyk, który wyraźne braki budżetowe nadrabia pomysłem. Zgaduję jednak, że gdyby za ten pomysł wziąłby się ktoś z kasą, mogłaby z tego być sensacja na miarę równie pomysłowego Rocket League!

Jeśli jednak czujecie się zaintrygowani, z radością informuję, że nowa gra za darmo na Steam to właśnie wspomniane Turtle Champions. W praktyce sami możemy więc bez wydawania ani grosza dowiedzieć się, jak to wszystko działa. A jest się czego dowiadywać, bo sam pomysł przykuwa uwagę. Szkoda, że wykonanie… nieszczególnie.

Zresztą, sami twórcy przyznają, żeby nie traktować tej gry zbyt poważnie. Cel jest prosty – strzelenie gola i to dosłownie. Wcielamy się bowiem w żółwich zawodników piłkarskich (nie pytajcie…), którzy za pomocą spluw mogą poruszać się po boisku i odbijać piłkę. Zasada? Wbić ją do bramki przeciwnika.

Graj przez 5 minut, aby zobaczyć, która drużyna zdobędzie najwięcej bramek. Ta gra jest przeznaczona dla zwykłych odbiorców, którzy chcą po prostu zagrać w darmową grę ze znajomymi online. Nie traktuj tej gry zbyt poważnie… to dosłownie żółwi football z pistoletami.

-czytamy w opisie na Steam

NIe ukrywam, że chętnie zobaczyłbym ten pomysł w wykonaniu nieco mniej budżetowym. Mimo wszystko to i tak całkiem nieźle przyjęta gra do pogrania ze znajomymi przez parę wieczorów. O wielkim hicie Steam raczej nie ma mowy, ale przecież nie wszystko musi być skrajnie popularny, aby dostarczało radochy, nie?

Źródło: Steam

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie