Pamiętasz horrory z PSX? Nowa gra za darmo na Steam potrafi przestraszyć

Pamiętasz horrory z PSX? Nowa gra za darmo na Steam potrafi przestraszyć
Gry za darmo Newsy PC

Wśród niezależnych nowości, które zadebiutowały niedawno na PC, znajduje się ciekawy horror stylizowany na tytuły jak z pierwszej konsoli PlayStation. To gra za darmo, która jest dostępna do pobrania na Steam.

Pierwsza konsola PlayStation miała w swojej bibliotece sporo ciekawych horrorów i jeśli wspominacie je z sentymentem, mamy dla Was coś nowego. Oczywiście nie na kultowego PSX-a, tylko na PC, ale z taką specyfikacją, że byle budżetowy laptop sobie z nią poradzi. I co najważniejsze, to gra za darmo, do której link podajemy poniżej.

Gra za darmo na Steam – PSX HORROR: East Wood Carnival

Kto chętny na krótką, ale dobrą retro przygodę z dreszczykiem, może sięgnąć po darmową nowość PSX HORROR: East Wood Carnival. Fabuła wiedzie nas przez sześć rozdziałów karnawału, w której uciekamy przed duchem. Choć gra nie jest doskonała, to potrafi przestraszyć i naprawdę dobrze oceniano ją na Steam.

Zdecydowanie nie jest to gra doskonała, ale strach był dobrze skonstruowany, a oprawa wizualna dobrze pasuje do gatunku.

Opinia o grze ze Steam

Odpalając grę wcielimy się w postać, której kończy się benzyna w aucie. Lądujemy na jakimś pustkowiu, starając się znaleźć trochę paliwa. I tak trafiamy na ducha, który zaczyna nas ścigać. W ucieczce przed zjawą będziemy rozwiązywać łatwe zagadki polegające zazwyczaj na przesuwaniu dźwigni. Napięcie zostało jednak solidnie skonstruowane i grę można polecić z czystym sumieniem. Poniżej podrzucamy link oraz filmik z rozgrywki.

Źródło: Steam

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie